Netradiční návštěvu zažili ve čtvrtek u sebe doma pěstitelé, kteří svá okna, balkony či předzahrádky dokážou zkrášlit překrásnou záplavou květin a zeleně, jakou je radost se kochat.

Motivační soutěž V každé kategorii byla vyhlášena první tři místa. Vítěz obdržel 1.500 korun, druhý v pořadí 1000 a třetí 500 korun. Samostatně byla vyhodnocena TOP květinová, zahradní výzdoba 2020 za nejlepší celkový dojem s ohodnocením 2000 korun.

Když nemohli obyvatelé Vyššího Brodu přijít na tradiční slavnostní vyhlášení vítězů soutěže na vyšebrodskou starou radnici kvůli protipandemickým opatřením, vydali se členové komise s cenami za pěstiteli sami.

Pěstitelské úsilí občanů, ba i provozoven, během vegetační sezony bedlivě sledovala sedmičlenná komise. A nezapomněla též vyhodnotit top zahradu roku. Bodovala nejenom estetickou stránku, ale i originalitu nápadů v jednotlivých kategoriích.

„Je pochopitelně velmi těžké z mnoha pěstitelů a zahrádkářů vybrat ty nejlepší,“ říká členka hodnotící komise Dita Kaiserová. „Všichni se podílí na zušlechťování Vyššího Brodu, a to nejenom v centrálním městě, ale i v místních částech. Někteří z oceněných žijí právě třeba v Lachovicích, Hrudkově nebo ve Studánkách. Osobně jsme jim odevzdali diplomy, květiny a finanční příspěvek na další pěstitelskou činnost. Všem děkujeme za jejich práci. A těšíme se na další rok!“

Výsledky:

Balkon roku 2020

1. Hana Nedbalová

2. Lucie Kovářová

3. Jana Krotká

Okno roku 2020

1. Zdeněk Bronec

2. Danuta Úlehlová

3. Růžena Reichensdörferová

Předzahrádka roku 2020

1. Marie Hulíková

2. Libuše Kuželová

3. Jana Kocmichová

Provozovna roku 2020

1. Penzion a restaurace INGE

2. Lesy ČR

3. Auto Schmid

TOP zahrada roku 2020

Jana Ďurejová