V těchto dnech  hlavní organizátor petice Pavel Vlasák shromažďuje všechny archy se zbývajícími podpisy a hledá přesný termín, kdy vše oficiálně předá vedení Českého Krumlova.
Petice je reakcí na nedávno připravovanou českokrumlovskou vyhlášku, podle níž by se měla regulovat otevírací doba zdejších restaurací a barů. Pro vyhlášku sice nakonec krumlovští radní ruku nezvedli, ale už jen to, že radnice o podobném omezení uvažuje, popudilo především provozovatele restaurací a další obyvatele.

„Zkrácení otevírací doby restaurací v centru města, kde už navíc skoro nikdo nebydlí, je podle mne zásadním omezením svobody podnikání," konstatoval k protestní petici Pavel Vlasák, který v centru Českého Krumlova provozuje dvě restaurace. Podle něj i podle konkrétní formulace protestu v petici může být takové omezení pro nejednoho podnikatele doslova likvidační.

„Jelikož za hlavního iniciátora těchto chystaných opatření považujeme místostarostku Českého Krumlova Jitku Zikmundovou, vyzýváme zastupitele města Český Krumlov k jejímu odvolání z pozice místostarostky," píše se dále v petici.

Vyhláška upravující otevírací hodiny ale stejně nevejde v platnost, takže na místě je otázka, proč v tuto chvíli požadovat odvolání místostarostky? „Ve vedení města by neměl sedět člověk, který omezuje svobodu podnikání," míní Pavel Vlasák. Už jen fakt, že se najde ve vedení města politik, který takto uvažuje, není podle Pavla Vlasáka dobře. „Takový návrh by si neměli tito lidé ani dovolit, zvláště, když o podnikání vůbec nic nevědí," dodal.

Co na věc místostarostka Jitka Zikmundová?
Podle svého aktuálního vyjádření o chystané petici neví, ani její text nečetla. A čím si vysvětluje vznik petice a požadavek jejího odvolání z funkce místostarostky?
„Protože jsem jediná, kdo nahlas říká svůj názor, že návrh vyhlášky je správný a protože jsem tomu dala hodně času a hodně jsem se tomu věnovala. Tohoto úkolu se totiž, jak to tak bývá, nikdo nechtěl ujmout," řekla místostarostka Jitka Zikmundová s tím, že i když byla práce na vzniku diskutovaných vyhlášek zadáním rady města, někteří obyvatelé s ji samotnou s touto prací personifikovali. „Materiály jsem do rady předkládala já, protože jsem tím byla pověřena. Je to normální demokratický proces, předložily se návrhy, některé prošly, některé nikoliv," shrnula Jitka Zikmundová.

Celý článek si můžete přečíst ve čtvrtečním tištěném vydání Českokrumlovského deníku.