Pokud krumlovští politici ve vedení města skloubí politickou vůli s právními možnostmi, tak v uvedených třech záležitostech vstoupí možná už na konci léta v platnost vyhlášky, na nichž nyní vedení města během prázdnin pracuje.

Politici tedy vyslyšeli volání některých občanů i strážníků proti výtržnostem, které především v poslední době bývají spojené hlavně s alkoholem volně dostupným v centru města prakticky dvacet čtyři hodin denně a na mnoha místech. Vždyť jen v Českém Krumlově můžete napočítat sto třicet gastronomických zařízení, kde se alkohol dá koupit.

„Vyhláška hovoří o tom, že alkohol by neměl být konzumován na veřejném prostranství z otevřených obalů a nádob. Tím je skutečně myšleno, že koupím-li si cokoliv alkoholického například v kelímku a kráčím s tím po ulici, překračuji tuto normu," sdělila k věci místostarostka Jitka Zikmundová.

Nyní tedy radnice ladí různé možnosti onoho omezení tak, aby se vyhláška s cílem omezení případných výtržníků neobrátila plošně proti těm, kteří si chtějí například v čase vánočním pochutnat při procházce městem na kelímku svařeného vína.
Podobně to vnímají i sami někteří prodejci. „Musím říci, že ti, co někde posedávají po lavičkách a pijí levné krabicové víno, nejsou našimi zákazníky," potvrdil včera Jan Vondrouš.

Celý článek si můžete přečíst v sobotním vydání Českokrumlovského deníku.