Poté, co dlouhodobě lyžařům počasí nepřeje, se konečně příznivci lyžovačky na Kozí pláni dočkali.
„Návštěvnost odhaduju na 300 až 400 lidí," řekl provozovatel sjezdovky Václav Mazák, který vleky uvedl do provozu poprvé v letošní zimě ve středu. 

„Začali jsme hodně pozdě," přitakal. „Utrpěli jsme tím velkou ztrátu, kterou tuto zimu už nevynahradím. Budeme rádi, když se dostaneme na nulu. Vloni jsem vložil velké peníze do nákupu špičkových technologií na výkonné zasněžování a za letošní situace je to zničující."

Technologie se ale osvědčila. Díky ní stačily dva dny sedmistupňového mrazu na kvalitní pokrytí 400 metrů sjezdovky sněhem. „To je zázrak," chválí si Václav Mazák. „Je nesmírně důležité pokrýt sjezdovku kvalitním sněhem, protože tím se předejde i úrazům. A nám sem jezdí hlavně rodiny s dětmi, takže na to klademe velký důraz."

Na sjezdovku chrlí sníh pět točivých děl a dvě tyčová.
Návštěvníků přibývalo. „S naším tříletým Vašíčkem jsme tu poprvé. Jdeme to zkusit, jak dlouho  na svahu vydrží," říkali rodiče Václav a Lucie Kukačkovi z Českých Budějovic, kteří s Vašíčkem kráčeli na dětskou loučku.
Lyžaři byli spokojeni. „Hezky jsme si to užili, sjezdovka byla dobře připravená," ocenila rodina Váchova z Českých Budějovic. „Jezdíme sem pravidelně a dnes jsme také přijeli, protože jedničkáři jezdí zdarma a oba synové mají samé jedničky," smáli se.