Už brzy bude podepsána vzájemná smlouva mezi developerskou společností a zástupci obchodního řetězce Penny market, neboť minulý týden se uskutečnilo jednání obou stran. Oba subjekty mají na výstavbě obchodního centra zájem a tak je vše na dobré cestě.

„Ještě letos tedy budou zahájeny přípravné práce, které budou směřovat k získání stavebního povolení tak, aby se výstavba uskutečnila co nejrychleji,“ sdělil starosta Velešína Josef Klíma.

„Pokud nenastanou nějaké komplikace, mohl by tedy obchod být otevřen nejpozději v roce 2011.“

Samozřejmě na svých podmínkách město trvá i nadále. Investor bude muset kromě obchodního střediska vybudovat také parkoviště, které budou moci využívat i obyvatelé přilehlých domů, a chodník směrem k vlakové zastávce.

„A to v návaznosti na rekonstrukci silničního mostu ve správě Jihočeského kraje. Na to už se připravuje projekt. Most v havarijním stavu, o němž vedeme jednání už dlouho, by se měl dočkat rekonstrukce v roce 2011,“ doplnil starosta. „Hlavní je zajistit bezpečnost mostu.“

Investor má také za úkol vybudovat v blízkosti víceúčelové, malé sportovní hřiště o rozměrech čtyřicet krát dvacet metrů.