Druhou etapu rekonstrukce nízkotlakého a středotlakého plynovodu v Hradní ulici, která ze severu lemuje českokrumlovský zámek, chystá Společnost EG.D, dodavatel plynu a elektřiny v Jihočeském kraji a člen skupiny E.ON.

Přestavba křižovatky pod autobusovým nádražím a nemocnicí v Českém Krumlově, kde se kříží silnice II/157 od Kaplice a II/160 do Větřní, vypukne v březnu. Bude z ní kruhový objezd.
Pod nemocnicí v Krumlově začnou stavět kruhový objezd. Dopravu omezí do léta

„Nová trasa nízkotlakého plynovodu je vedena od regulační stanice Jelení zahrada v souběhu s chodníkem pro pěší směrem k Prachárně a dále prochází pod Plášťovým mostem k levému břehu řeky Vltavy,“ přidal podrobnosti mluvčí společnosti E.ON Roman Šperňák. „Aktuálně je stavba pozastavena z důvodu kolize dopravně inženýrského opatření s rekonstrukcí Lazebnického mostu.“

Práce na rekonstrukci plynovodu znovu začnou začátkem dubna. „Úsek pod Plášťovým mostem bude proveden po uvedení Lazebnického mostu do provozu, předpokládáme v druhé polovině května,“ dodal mluvčí. „Rekonstrukci děláme proto, abychom zajistili vyšší spolehlivost distribuční sítě plynu v dané lokalitě.“

Oprava čeká i na most v Černé v Pošumaví přes Lipno.
Krumlov, Hubenov, Černá. Podívejte se na letošní dopravní stavby na Krumlovsku

Další podrobnosti ohledně omezení společnost EG.D zveřejní v nadcházejících týdnech. I. etapu rekonstrukce celého plynovodu provedla ke konci roku 2023 na parkovišti P1. „Počítáme s tím, že začátkem dubna tuto část už uvedeme do provozu,“ dodal mluvčí.