Necelý rok trvala rozsáhlá rekonstrukce, která se odehrávala ve svažitém terénu Plešiveckého náměstí a Horské ulice. Bylo tam třeba opravit kanalizaci a vodovod, které již dosluhovaly.

„Město nechalo vyměnit podkladní vrstvy komunikace a rozbitý asfaltový povrch nahradila kamenná dlažba,“ popsala mluvčí města Český Krumlov Petra Nestávalová. V Horské ulici jen opravena opěrná zeď.

„V ulicích jsou také nainstalovány nové lampy veřejné osvětlení,“ doplnil starosta Dalibor Carda. „Protože se jedná o historickou část města, odpovídá tomu i historizující vzhled svítidel. Díky rekonstrukci se sem podařilo navrátit a umocnit genia loci.“ Lokalita je totiž součástí městské památkové zóny.

Během prací navíc společnost E.ON vybudovala ke všem domům plynovodní přípojky. Celkem město přišla rekonstrukce Plešiveckého náměstí a Horské ulice na 24,5 milionu korun.

Město ale nezapomnělo ani na památné kapličky. Boží muka u domů číslo 74, 78 a 271 dostala nový kabát, stejně tak i kaplička svatého Floriána v Důlní ulici. „Komplexní restaurátorský zásah prodlouží životnost díla v jeho materiálové a kulturněhistorické hodnotě,“ konstatoval starosta. „Pro kapličky byly vyrobeny nové kříže a jsou na nich obnoveny malby.“

Oprava tří božích muk stála 300 tisíc korun. Restaurování kapličky vyšlo na 140 tisíc korun. Na opravu božích muk i kapličky získalo město dotaci z Ministerstva kultury ve výši 184 tisíc korun.

Tím ale práce na Plešivci neskončily. „V této části Plešivce se plánuje obdobná rekonstrukce komunikací a inženýrských sítí také v ulicích Nad Schody, Dělnická, Spojovací a Skalní,“ informovala Petra Nestávalová. „V současné době je hotová projektová dokumentace a vydané stavební povolení. Letos by měly stavební práce začít v posledních třech uvedených ulicích.“