Ačkoliv ho majitelé viděli naposledy vloni v listopadu, v žádném případě se nevzdávají a po svém miláčkovi neustále pátrají. Jak zdůraznil Jaroslav Štajner, ztratil se člen rodiny, součást života. Každá pomoc je vítaná.

Jak došlo k tomu, že se kocour ztratil?
Pokud byl někdo z rodiny doma, měl kocour volný přístup z okna ven, čehož využíval podle své kočičí nálady. A vždy se tak přibližně po dvou hodinách vracel, aby se najedl, napil, nebo nás jen tak zkontroloval v našem počínání.

Kdy jste ho viděli naposledy?
Prvního dne listopadu se objevil doma naposledy v 9.30 hodin. Hledat jsme ho začali kolem 14. hodiny zatím v nejbližším okolí.

Určitě jste hledali všude možně, přesto, máte vytipované nějaké lokality, kde by se mohl nacházet?
Lokalit jsme měli několik, teď máme vytipovány ještě tři a během času je prověříme. Dost záleží na náhodě, ale máme zkušenost s předchozími, že i náhoda se časem utahá. Prostě zkoušíte tak dlouho, až máte jistotu. Lokality průběžně přibývají a ubývají.

Můžete kocoura více přiblížit? Jaká rasa, stáří, něco, co by mohlo napovědět…
Popsat ho mohu odborně z jeho očkovacího průkazu: Plemeno evropské krátkosrsté, barva rezavá, druh srsti polodlouhosrstá. A vlastními slovy: milý, chytrý, hravý, osobnost. Ocásek jak liška, načechraný, zakulacený, výrazný znak na celé jeho postavě.

Inzeráty či plakáty se objevily po celém Českém Krumlově i okolí, přesto se kocoura zatím nalézt nepodařilo. Neztrácíte ještě víru?
Víru v jeho nalezení neztrácíme a neztratíme ji nikdy. To, že se ještě nenalezl, nic neznamená.

Kocour je pro vás členem rodiny. Jakožto majitel kočky vím moc dobře, o čemž mluvíte. Přesto, můžete načrtnout pro lidi, kteří nevěří, že může být kočka pro člověka tolik důležitá, jaký pocit to je, když se mazlíček ztratí?
Když se takový člen rodiny ztratí, je to hlavně obava a úzkost. Najednou tu není někdo, s kým počítáte, na koho jste zvyklí, s kým jste denně a který vám dopřál spoustu starostí a radostí. Prostě vám chybí určitá součást vašeho života. Ovšem aby toto někdo pochopil, tak musí mít rád zvířata jinak, než na talíři či jako terče.

Máte ještě jiná zvířata?
Nemáme.

Za nález kocoura jste vypsali poměrně velikou odměnu – až tři tisíce korun. Neozvali se vám i nějací podvodníci, kteří vám nabízeli úplně jinou kočku?
Ozývali se lidé, kteří se domnívali, že našeho kocoura viděli. Když jsme to ověřovali, chápal jsem, že se mohli splést.Vidět něco zrzavého z auta, v dálce či za šera, to skutečně zmate. Pak se ozvalo pár lidí, kteří nabízeli úplně jinou kočku jen proto, aby nám udělali radost, prostě nabízeli náhradu. A úplně všichni prohlašovali, že o peníze jim nejde, že chtějí pomoci . V podstatě se neozval žádný podvodník. I když pár telefonů bylo přinejmenším podivných, například jeden pán oznámil, že viděl našeho kocoura přejetého na silnici. Že možná už hledám zbytečně. Když jsem chtěl vědět kde, tak místo popsal. Úsek jsem prošel dvakrát a nic nenašel.

Spolupracujete také s krumlovským útulkem?
V krumlovském útulku jsem byl a pokud by se tam kocour objevil, dostanu zprávu. Také jsem kontaktoval veterinární ordinace v okolí a zatím nic. Chtěl bych touto cestou poděkovat lidem, kteří nebyli lhostejní a byli tak hodní a ochotní, že vzali telefon a upozornili na možný pobyt či místo, kde by se kocour mohl nalézat. A rovněž touto cestou bych chtěl požádat,aby ten, kdo kocoura z parku či okolí vzal, ho do parku vrátil. Odměnu mu klidně vyplatím.