Snahou je docílit toho, aby se ženy cítily jako doma.

Design pokojů navrhl českobudějovický ateliér, který připravil veškeré projektové práce bez nároku na honorář. Úkolem bylo pokoje vestavět do prostoru sálu intenzivní péče a přilehlého skladu. „Dispozičně jsme prostor rozdělili tak, aby vznikly dva samostatné pokoje s prostornými koupelnami. Pro větší soukromí a klid matek s dětmi jsou pokoje od hlučné chodby odděleny předsíňkou,“ uvedla Eva Šťávová z ateliéru.

Dle jejích slov nebude v pokojích použito nemocniční zařízení, výjimkou jsou speciální pediatrická lůžka. „Stávající vysoké stropy budou sníženy podhledem, studená dlažba bude nahrazena různobarevnou vinylovou podlahou, na oknech budou instalovány průsvitné rolety. Samozřejmostí je vybavení pokojů televizí, rádiem, ledničkou, varnou konvicí nebo připojením na internet.“

Otevření pokojů je v plánu na začátek léta. „Věříme, že první maminky využijí nových pokojů v naší nemocnici už počátkem června,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Český Krumlov Jaroslav Šíma. „Základním impulzem pro nás byla zpětná vazba od maminek, které se rozhodly pro porod v naší nemocnici. Poptávka po moderních nadstandardních pokojích je dlouhodobá a nebyl důvod jí nevyslyšet. Denní poplatek za tyto pokoje lze navíc pokládat za symbolický, takže nemáme pochyb, že o ně bude zájem,“ dodal.