Poprvé nasněžilo, ačkoliv to dny před tím vypadalo, že už je nadobro po zimě, napodruhé, což bylo nyní o uplynulém víkendu, zase nepříjemně pršelo. Ani tedy není divu, že lidé raději zůstali doma pod peřinami, než aby se hnali pod otevřenou oblohu. „Smůlu mám opravdu velikou. Energii mi to ale naštěstí ještě nebere," usmála se Zdeňka Tučková. „Když se totiž počasí umoudří a na akci je opravdu nádherně, tudíž se vše vydaří, je to naprosto báječný pocit!"

Nejhorší jsou podle správkyně hradu dny před akcí, kdy je člověk ve veliké nejistotě. „Věděla jsem, že má sněžit. Věděla jsem, že má pršet. Člověk ale stále čeká, jestli tomu tak skutečně bude. Pořád doufá," řekla Zdeňka Tučková.

O víkendu se na Dívčím kameni konaly takzvané hutnické dny – ukázky středověkých řemesel, šermířské souboje a tak dále. Lidé, kteří se na zříceninu i přes nekončící déšť vydali, se alespoň mohli schovat pod stan. „Křemežští nám sem půjčili pivní stan, takže lidé byli před deštěm chráněni. Jsem moc ráda, že jich několik přišlo. Vzhledem k počasí byla návštěvnost ještě dobrá, ačkoliv samozřejmě předpoklad byl úplně jiný," dodala Zdeňka Tučková.

Počasí se zkrátka poručit nedá. Organizace akcí pod širým nebem je vždycky sázkou do neznáma. „Když by bylo nádherně, jako je tomu v těchto dnech, možná by si i akce na sebe vydělaly, ale takto jsou zatím prodělečné. Tak uvidíme," zmínila kastelánka se slovy, že nyní čeká, jestli na kraji podpoří její žádost o dotaci na kulturní akce na Dívčím kameni.