Po uplynulém víkendu tam možná přibudou další. Před půl pátou hodinou ranní byla v neděli pod mostem nalezena dvaačtyřicetiletá žena. Měla řezné rány na zápěstí a četná poranění trupu a končetin. Jak uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý, následná resuscitace byla bez efektu. Případ převzala policie.

Kastelán zámku Pavel Slavko včera zmínil, že se nejednalo o místní ženu. „Je pro mě záhadou, že někdo nasedne do auta, přijede do Českého Krumlova a skončí tímto způsobem,“ řekl Slavko. „Na místo máme namířené kamery, záznam předáme policii.“

Nabízí se otázka, jestli správa zámku nepřipravuje nějaké opatření, jak podobnému neštěstí zabránit. Podobných případů se v minulých letech stalo více.
„Navštíví nás 300 tisíc návštěvníků. Těžko říct, kolik jich ještě navíc projde areálem. Zhruba jednou za dva roky se najde člověk, který takto skončí. Je to skutečně extrém, který se nedá předvídat. Sám si s tím nevím rady a jsem z toho nešťastný, ale jak to vyřešit, to fakt netuším,“ řekl kastelán.
Jednou z možností je, že bude zámek na noc uzamčen. Většina pádů se totiž udála v noci. „Je to samozřejmě možné a budeme o tom určitě uvažovat. Zvážíme, který krok by byl nejlepší,“ zmínil Slavko.

Některá místa, která bojovala se stejným problémem, vyřešila situaci pletivem nebo třeba mřížemi. To na českokrumlovském zámku ale nepřipadá příliš k úvahu.

„Jedno místo takto ošetříme, ale co ta další? Museli bychom zabezpečit vše od věže až po páté nádvoří,“ dodal kastelán.
Sami turisté by z takového kroku nadšeni nebyli. „Kvůli jednomu člověku přijdou ostatní o zážitek, o nádherný výhled? Například mříže na Plášťovém mostu si představit neumím. Jestli se chce někdo zabít, způsob si vždycky najde,“ zakroutil hlavou turista Petr Kuchař z Českých Budějovic.
Případný sebevrah si také musí uvědomit, že je místo pod Plášťovým mostem frekventované, tudíž může svým pádem smrtelně zranit i náhodně procházejícího člověka.