Českokrumlovští politici začínají plnit své předvolební sliby dané občanům. Kompletní podklady pro program jednání zastupitelstva už si mohou v těchto dnech občané města bez problémů najít na oficiálních internetových stránkách Českého Krumlova.

„Přímo k materiálům se návštěvníci stránek dostanou po kliknutí na odkaz www.ckrumlov.cz/zastupitelstvo,“ upřesnila mluvčí radnice Jitka Augustinová.
Koalice už tak splnila jeden ze svých předvolebních programů. Na webu je možné také najít harmonogram jednání zastupitelstva, přečíst si přijatá usnesení nebo získat kontakty přímo na českokrumlovské zastupitele.

„Kromě programu jsou zde k dispozici také důvodové zprávy a jejich přílohy, které dosud v Českém Krumlově nikdy dopředu před projednáváním zveřejňovány nebyly. Tento krok je jedním z prvních mezníků ke zpřehlednění jednání a rozhodování městského zastupitelstva, o něž TOP 09 usilovala ve shodě s koaličními partnery,“ sdělil radní města Martin Lobík, radní za TOP 09.

S ohledem na platnou legislativu, zejména na zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, provádí město před zveřejněním podkladů anonymizaci citlivých údajů, jako jsou rodná čísla, čísla dokladů, a podobně.

Únorové zasedání zastupitelů se koná právě dnes v klasickém čase od 16 hodin v budově Městského úřadu v Kaplické ulici. Na programu je mimo jiné přidělení finančních prostředků z rozpočtu města na Program podpory kultury města, stavební úpravy městského parku a jižních teras v Českém Krumlově nebo podání žádosti o dotaci na regeneraci panelového sídliště Nádraží v Českém Krumlově.