V lipenském skiareálu jsou v provozu všechny lanovky a čtyři sjezdovky včetně dětského parku lišáka Foxe. Stále se plně lyžuje na sjezdovkách Dámská, Jezerní, Lipenská a Vyhlídka. Večerní lyžování ale muselo být prozatím zastaveno. „Od neděle 2. ledna rušíme z důvodu bezpečnosti večerní lyžování,“ sdělili správci areálu. „Vyhlížíme mrazivé dny a noci, abychom mohli opět nasněžit pořádnou vrstvu sněhu a večerní lyžování obnovit.“ Přes den je skiareál k dispozici milovníkům lyžování od 8.30 do 16 hodin.Lyžování se nezastavilo ani v Parku Frymburk.

„Není to nejlepší, ale díky důslednému zasněžování v prosinci se nám na sjezdovce Relax podařilo udržet zhruba 20 centimetrů umělého sněhu,“ sdělil mluvčí Michal Černocký. „Místy je sice jenom deset čísel, ale v dětském parku je pořád skoro půl metru.“ Pracovníci sjezdovku vždy večer znovu utáhnou rolbou, zbytek doladí ručně. „Do slibovaných mrazů, kdy okamžitě zasněžování obnovíme, vydržíme,“ ujistil Michal Černocký. Také tady byli nuceni prozatím ukončit večerní lyžování. Park je otevřený denně od 9 do 16 hodin.

Na Zadově se zatím lyžuje o sto šest

Na svahu zadovské Kobyly za poslední týden sněhu dost ubylo, ale i tak je zatím lyžování v plném proudu. Sedačková lanovka jede od půl deváté ráno do čtyř hodin odpoledne, stejně jako pohyblivý koberec. Několik desítek odvážlivců se vydalo na lyžovačku i v pondělí 3. ledna. Otevřená je osmisetmetrová sjezdovka Pucalka a dětský park. "Areál Kobyla otevřen na denní i večerní lyžování. V provozu jsou skibusy z Písku a Vimperka," popsal Petr Vondraš z Lyžařského areálu na Zadově a dodal, že na sjezdovkách se objevují vytátá místa. Běžkaři mají ale po oblevě smůlu, žádná z tras v okolí Zadova a Churáňova není upravená.

Obleva nezavřela ani další areál na Prachaticku. Ve Kvildě jsou vleky v provozu od devíti ráno do čtyř odpoledne. Z pěti sjezdovek jsou v provozu tři a z osmi vleků přesně polovina. Na své si ve Kvildě přijdou hlavně děti.