Několik desítek návštěvníků, zejména místních, se proto rozhodlo vydat domů pro sušší oděvy a obratem se vrátit. Jednou z nich byla i Petra Dvořáková z Českého Krumlova. Ta na akci dorazila se svou rodinou a přáteli. „I přes nepřízeň počasí v počátku večera jsme si ale koncert moc užili,“ dodává Dvořáková. Jiné návštěvníky naopak počasí neodradilo a zakoupilo si vstupenku až přímo před akcí, i když bylo zřejmé, že se déšť akci nevyhne. Jednou z nich byla i Lenka Kozáková z Mirkovic, která dorazila se svou kamarádkou. „Počasí nás neodradilo, ale máme na sobě o dvacet litrů víc,“ dodala se smíchem promočená Kozáková. Jako skalní fanynka podporovala svou oblíbenou kapelu Čechomor i v době covidové a to zakoupením digitální vstupenky.

Přes dva roky čekání se však vyplatilo. Čechomor si pro své návštěvníky přichystal hned několik novinek. Na úvod tak zařadili zcela novou skladbu Kandráčomor, jejíž název symbolicky vystihuje spojení kapely Čechomor a Kandráčovců. Ačkoli hudební novinka vyšla jen před 6 dny, nic nebránilo návštěvníkům se ihned zapojit. Pivovarskou zahradou se pak hromadně neslo: „Pojďte všichni, zazpívejte s náma, budeme si zpívat do bílého rána.“ Svižná novinka nenechala nikoho chladným a navzdory podmáčenému podloží bylo možné vidět stovky tančících lidí, bez ohledu na promáčené oděvy a obutí. „Zpívejte a hrajte, veselte se s náma, my budeme blbnout do samýho rána,“ vyzýval pak Čechomor s Kandráčovcama své publikum. To ale nebylo potřeba, protože publikum už rozparádila místní kapela Chlapi v sobě, či Voxel se svými pozitivně laděnými songy.

Ve světové premiéře přinesl Čechomor a Kandráčovci píseň Branisko. Pomalý song se dočkal odezvy od diváků v podobě stovky drobných světýlek mobilních telefonů. Velmi vřelé přijetí ze stran návštěvníků směřovalo k jediné zástupkyni něžného pohlaví, jihočeské rodačce Martině Pártlové. Ta excelovala v komornější verzi nejznámější písně Proměny či divoké skladbě Gorale. Jako zázrakem se po zbytek večera déšť Krumlovu vyhnul.

Lada Sojková