Těšit se můžete na nejrůznější besedy či společenské akce, které budou nejčastěji zaměřeny na zdravý životní styl. Zbystřit by měli ale například i hříšníci, kteří zapomněli vrátit knížku a nechtějí platit pokutu. Tu jim odpustí například knihovnice v Kaplici. „Mají na to celý týden, na který jsme vyhlásili amnestii," uvedla vedoucí kaplické knihovny Jiřina Kostková. „Většinou o této možnosti ale lidé nevědí. Pak jsou příjemně překvapení, když náhodou přijdou," usmála se.

V Kaplici také platí výhodná akce, kdy se do knihovny můžete zapsat na rok, aniž byste za to zaplatili. To však můžete jenom tento týden.

Mnohde se také uskuteční burza knih, takže můžete počítat s tím, že za pár korun rozšíříte svoji domácí knihovničku.

Pokud jste tedy letos ještě v knihovně nebyli, mohli byste tak učinit alespoň tento týden. „Knihovny jsou bezpečným, klidným a kultivovaným místem setkávání lidí a jsou dostupné každému," láká k návštěvě Vít Richter ze Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky. „Právě tato funkce je zdůrazňována v evropském i světovém měřítku se zvyšující se intenzitou a naléhavostí."
Program knihoven v Č. Krumlově a Kaplici na straně 9.