Co nejvíce Josefů se včera snažil na jednom místě shromáždit Skiareál Lipno. Pokus o rekord se však nezdařil. Pepíků se ve stanovený čas – v poledne, sešlo jenom šest, přesto je nečekalo žádné zklamanání. Jako dárek k svátku dostali celodenní lyžování zdarma.

„Dneska to byla nádherná akce, která založila novou tradici, ale rekord nepadl. Určitě ale není důvod ke smutnění, třeba se poštěstí příště,“ řekl Luboš Rafaj, obchodní ředitel pelhřimovské agentury Dobrý den, která se věnuje měření rekordů v České republice.

Zima byla bohatá

I když včera nevyšel rekord v počtu Josefů, Lipensko a jeho skiareál si nemůže letos na nedostatek rekordů stěžovat. V knize rekordů se letos už zvěčnil svou jedenáctikilometrovou ledovou bruslařskou dráhou na lipenském jezeře. I ta se následně zasloužila o to, že Lipensko letos trhalo rekordy i v návštěvnosti.

Například Skiareál Lipno navštívilo letos doposud nejvíce lyžařů. Díky areálu se dokonce zimní návštěvnost celého Lipenska zvedla až o 80 procent.

„Největší počet lyžařů za dobu trvání areálu jsme zaznamenali 30. prosince, kdy tu lyžovalo rekordních 4622 lidí,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Lipno Servis Martin Řezáč.

„Někteří ubytovatelé hlásí dokonce až o 100 procent vyšší obsazenost než v loňském roce,“ doplnil starosta Lipna nad Vltavou Zdeněk Zídek. Podle Zídka za náporem návštěvníků stojí především mnohamilionová investice do obrovské modernizace celého skiareálu.

Zvýšený zájem o Lipensko výrazně pocítil také Frymburk. „Někteří provozovatelé restaurací museli v průběhu zimy dokonce povolávat posily,“ konstatoval spokojeně starosta Frymburka Oto Řezáč.