Policisté Kaplice prověřují případ neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se v listopadu dopustil dosud neustanovený pachatel.

„Ten v Kaplici, konkrétně v Českobudějovické ulici v areálu jedné z místních firem nebo jejího okolí, nalezl a ponechal si platební kartu. Prověřováním jsme zjistili, že odcizená platební karta byla následně použita k platbě v jednom z obchodních domů v Kaplici a také k zaplacení několika internetových transakcí,“ popsal krumlovský mluvčí policie Miroslav Šupík a dodal, že pachatel tak svým jednáním způsobil poškozenému škodu za bezmála 1 tisíc korun. Za to mu hrozí až dva roky vězení.

„V této souvislosti policisté pátrají po totožnosti muže, který by mohl k případu poskytnout důležité informace a napomoct tak s jeho objasněním. V případě, že muže na přiložených fotografiích poznáváte, obraťte se prosím s vašimi poznatky na kaplické policisty na služebně v Omlenické ulici v Kaplici nebo na telefonní lince 974 232 720, případně na lince tísňového volání 158. Přihlásit se může samozřejmě i muž, který se na fotografii pozná,“ požádal mluvčí.