Výstava návštěvníky přenese do míst mimořádných událostí a zločinů a na středeční vernisáž, která začíná v 15 hodin, je zvána široká veřejnost. Na vystavených stojanech si návštěvník může prohlédnout fotografie od kriminalistických techniků a policistů z míst činů či mimořádných událostí, její součástí je i simulované místo činu závažného zločinu.

Nehoda motorkáře a osobního auta u Velešína.
Srážka auta s motorkou u Velešína, dva zranění. Motorkáře převezl vrtulník

„K vidění budou i fotografie z výcviku jihočeské zásahové jednotky. Proč? Tato speciální jednotka totiž v Českém Krumlově sídlí,“ dodává jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. „Možná že některé fotografie budou působit drasticky, ale taková je realita policejního řemesla.“

Výstava má podtitul „Medvědi nevědí, že je zachránili policisté …“ a připomíná události, kdy se krumlovští medvědi dostali do hledáčku policistů. „V září 2017 dva půlroční medvědy z Ruska, Mášu a Arna, zachránily bezpečnostní složky na ruzyňském letišti, kde se ocitli bez povolení CITES a hrozilo jim utracení,“ přidává malou upoutávku na výstavu mluvčí.

Výstava Fotostopa 2024 vznikla spolupráci s Městským úřadem Český Krumlov, Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra a Nezávislým odborovým svazem policie. K vidění je v budově Úřadu města Český Krumlov Kaplická 439 do konce května letošního roku. Výstavu je možné navštívit v pracovních dnech a v úředních hodinách budovy městského úřadu.