„Tím pádem jsme je museli od 21. října zavřít až do odvolání. Ovšem když budou lidé potřebovat, jsme ochotni jim potřebné ošacení a věci vydat, o čemž informujeme i sociální pracovníky.

Zima se blíží a zásoby ošacovacího střediska jsou tenké. I proto se sbírky ujaly členky místní skupiny ČČK ve Zlaté Koruně. V pondělí jim přinášeli lidé nepotřebné zachované věci na obecní úřad. Tam je od nich přebírala Hana Hončíková. „Sbírku pořádáme pravidelně dvakrát do roka. Tedy na jaře a na podzim,“ říkala. „Lidé naštěstí věci nosí. Jsou rádi, že se mohou zbavit věcí, které se jim doma bez užitku kupí, a to s vědomím, že ty věci ještě někomu poslouží.“

Sbírka ze Zlaté Koruny momentálně pomohla, ale další věci jsou vítány. „Zejména potřebujeme pánské oblečení na zimu. V zimě na Červeném kříži v Českém Krumlově zase otevřeme službu Teplá židle. A věcí na zimu pro lidi v nouzi toho máme málo.“ Velkou pomocí je finanční dar od firmy v Přísečné, díky kterému Červený kříž získá sušičku prádla. „Potřebujeme ji, abychom mohli vyprat a do rána usušit oblečení těm, kdo využijí Teplou židli. A mohou se u nás také osprchovat,“ vysvětlila Yveta Stýblová.

Ti, kdo budou moci potřebné věci darovat, se mohou obrátit telefonicky na Yvetu Stýblovou nebo zabalené věci položit pod stříšku přede dveře Červeného kříže ve Vyšným či vložit do kontejneru kříže na šatstvo. Vítané je tedy především pánské oblečení, funkční čisté spacáky, zimní oblečení a boty.

Českokrumlovský Červený kříž provozuje v současnosti ošacovací středisko ve Větřní a Kaplici. V Kaplici se prodejna od prosince stane spíše výdejním místem, kde bude otevřeno dva dny v týdnu. Červený kříž v zimě plánuje také vyhlásit potravinovou sbírku.