Větrné počasí v kombinaci se sněžením zcela zničilo bruslařskou dráhu i běžecké stopy. Na ledě leží kvanta nafoukaného sněhu, doslova sněhové vlnobití.

„Úprava ledové dráhy je zatím zhola nemožná. Na ledě leží až půlmetrové, místy i metrové duny a vlny ze sněhu,“ potvrdil v pátek odpoledne Martin Řezáč ze společnosti Lipno Servis.

„Masy sněhu vytvářejí bílé čepice. Je to sice krásný pohled, ale veškeré aktivity na ledě padly. Navíc pod těmi haldami sněhu je na ledě voda, jak led pod tíhou sněhu praská.“

Stejně zájemce o bruslení varuje i Luděk Štěpánek z Kulturního a informačního centra Horní Planá. „Na ledě jsou praskliny a voda, upozorňujeme, aby tam nikdo nechodil a už vůbec přes led nejezdil autem!“ zdůraznil.

Kvůli tomu se neuskuteční ani první hromadné noční bruslení na lipenském jezeře, které se mělo uskutečnit v pátek večer s loučemi a lampiony.

Jakmile se počasí uklidní, nadšenci, kteří se o dráhu starají, se pokusí o její obnovu. Pokusí se dráhu ve zmrzlém sněhu vyfrézovat.

„Návštěvníci Lipenska ale mohou vyzkoušet jinou příjemnou aktivitu, která se těší čím dál větší oblibě. Půjčit si sněhule a vydat se krásně zasněženou krajinou třeba na Vítkův hrádek a jiná zajímavá místa,“ navrhuje Martin Řezáč.