BENEŠOV NAD ČERNOU

V Benešově nad Černou se vítězná KDU–ČSL do předvolebních jednání nepouštěla. „Nescházeli jsme se s nikým, abychom se domluvili kdo a kde bude. Chtěla bych začít novou éru, kdy bude jedenáctičlenné zastupitelstvo jedenáctičlenným týmem. Až na ustavujícím zasedání si tedy řekneme, jak to vidíme,“ řekla benešovská starostka Veronika Korchová.

„V pondělí ale budeme mít pracovní zasedání, při kterém chci zastupitele poučit, jak ustavující zasedání bude probíhat. Jak mají noví zastupitelé skládat slib a podobně.“ Nejvíce mandátů (pět) v Benešově nad Černou získala KDU–ČSL.

KŘEMŽE

Křemežští voliči dali nejvíce hlasů ODS. Ta získala pět mandátů. „Při jednání jsme mluvili o složení rady, na kterém jsme se shodli, takže by všechno mělo proběhnout v klidu,“ řekl ve čtvrtek starosta Křemže Josef Troup.

HORNÍ PLANÁ

Předběžně domluvení jsou také v Horní Plané, kde nejvíce hlasů dostalo politické uskupení PRO HORNÍ PLANOU SPOLEČNĚ I. „Poslední povolební jednání jsme měli ve středu. Jsme víceméně dohodnuti, zbývá dopřesnit složení městské rady,“ řekl ve čtvrtek hornoplánský starosta Jiří Hůlka.

VĚTŘNÍ

Ve Větřní těsně zvítězila ČSSD nad ODS. Obě strany získaly po čtyřech mandátech. Nejvíce hlasů (469) dostal od lidí dosavadní starosta Jiří Kubík (ODS). Jak to tak ale vypadá, v čele obce ho nahradí jiný kandidát.

„Povolební jednání je v podstatě ukončené. Jak jsem byl informován, tak se ČSSD dohodla s Věcmi veřejnými, komunisty a uskupením Starostové a nezávislí,“ zmínil ve čtvrtek Jiří Kubík.

Kdy se poprvé sejdou noví zastupitelé

Český Krumlov: 12. listopadu, 16.00 hodin, Prokyšův sál

Horní Planá: 10. listopadu, 17.00 hodin, zasedací místnost MěÚ

Kaplice: 8. listopadu, 17.00 hodin, sál kulturního domu

Rožmberk nad Vltavou: 10. listopadu, 19.00 hodin, zasedací místnost MěÚ

Velešín: 8. listopadu, 18.00 hodin, sál kina

Vyšší Brod: 10. listopadu, 18.00 hodin, kino

Křemže: 9. listopadu, 18.00 hodin, sál radnice