Herec, sochař a malíř zemřel 16. července v ranních hodinách při tragické dopravní nehodě.

František Hladký pocházel z obce Senice, žil a tvořil v Hořicích na Šumavě. Tato vesnička ho inspirovala natolik, že se tu začal od roku 1993 věnovat Pašijovým hrám. Téměř 16 let ztvárňoval hlavní postavu Ježíše Krista. „Myslím, že jsem dosud neviděla věrohodnějšího člověka, který by se podle mých představ Ježíšovi podobal tak jako František.

Nejen vizáží, ale i svou povahou, přístupem k životu a k lidem, chováním," vzpomíná výtvarnice, která s Františkem Hladkým spolupracovala a uspořádala několik výstav.

Lidé budou podle ní vzpomínat především na jeho skromnost a obětavost. „Byl ochoten komukoli pomoci a také byl velmi kreativní. Měl spoustu zajímavých nápadů, které potom ztvárňoval ve svých dílech, ať už to byly plastiky z kamene, ze dřeva, mramoru, pískovce nebo i obrazy," dodává výtvarnice.
František Hladký nalezl vztah ke dřevu ve svém oboru – vyučil se truhlářem. Vytvářel zajímavé dřevořezby a pracoval s různými dalšími materiály, například kamenem. Od roku 1982 se věnoval také malování, především krajinomalbě a portrétům. Vytvořil ale i řadu nástěnných maleb v interiéru a exteriéru budov.
Již od roku 1984 vystavoval doma a také v zahraničí.

V roce 2006 byl přijat do spolku výtvarníků Burladingen Maler v Německu. Své dílo představoval na řadě míst, kromě jižních Čech například v Paříži, německém Waldkirchenu, Pasově nebo Burladingenu a rakouském Windischgartenu.

V roce 1996 navrhl František Hladký logo hořických Pašijových her, které měly i díky tomu mezinárodní ohlas. Poté byl v roce 2007 osloven prezidiem Europassionu, aby vytvořil putovní dřevěnou sochu pro Pašijové hry v Evropě. Měl také vytesat monumentální kamennou sochu pro tyto hry v Saarbrückenu. To už ale bohužel nebude moci udělat. „Je to prostě obrovská, nenahraditelná ztráta," připomíná výtvarnice.