Ve středu totiž vlivem teplé fronty, za níž do regionu přechodně pronikne teplý vzduch od jihozápadu, vystoupají denní teploty na 22 až 25 stupňů Celsia.

Meteorolog Jan Modlitba doplnil, že na výletech hlavně ve druhé polovině dne snad nebudeme potřebovat ani deštníky. „Zpočátku bude ještě oblačno místy s občasným deštěm, ale od západu začnou oblačnost i srážky ustávat," řekl Jan Modlitba.

V tom, že je skutečně léto, a nikoliv podzim, se prý ještě více utvrdíme ve čtvrtek. Na začátku dne totiž bude polojasno s nejvyššími denními teplotami v rozmezí od 25 do 28 stupňů Celsia.

Postupně se však vlivem studené fronty proudící od západu začne počasí kazit. „Bude přibývat oblačnosti, místy se objeví přeháňky nebo bouřky. V bouřkách přechodně zesílí i vítr," varoval Jan Modlitba.

Podle dlouhodobější předpovědi se teploty až do příštího úterý budou držet těsně nad hranicí dvaceti stupňů. Ještě v pátek by se polojasná obloha měla střídat s oblačnou, od soboty do úterý už ale podle prognózy meteorologů převládne oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami.

Podobný ráz počasí vydrží až do konce července, byť by ze zamračené oblohy občas mohly vykouknout sluneční paprsky.

Přeháňky a bouřky však musíme vzít na milost i v poslední červencové dekádě, ovšem odměnou za to nám snad budou vpravdě letní teploty až 31 °C.

Těch bychom si měli užívat i začátkem srpna, postupně však budou teploty padat ke 20 stupňům.