Bronzovou medaili si odnesli ti, kteří letos darovali krev desetkrát. Dvacet odběrů bylo odměněno medailí stříbrnou a zlatou medaili si odnesli ti, kteří letos darovali krev čtyřicetkrát. Kromě medailí byly předány také Zlaté kříže třetího stupně. Toto ocenění dostali dárci, kteří si nechali odebrat krev osmdesátkrát.

Ocenění nejvyšší, Zlatý kříž prvního stupně, na který má nárok dárce, jenž svojí krev poskytl 160 krát, tento rok uděleno nebylo.
V letošním roce bylo evidováno méně dárců, než v roce minulém. Počet odběrů za rok se naopak zvedl. S letošními čísly je spokojená Michaela Podholová, ředitelka Úřadu Oblastního spolku ČČK Č. Krumlov, která považuje počet dárců za uspokojivý. Za pravdu jí dává i lékař Jiří Faltus z Transfúzního oddělení v Českých Budějovicích: „Krev je stále potřeba, neboť je relativně krátkodobě skladovatelná. Musí se použít do šesti týdnů. Takže musíme organizovat odběry tak, abychom krve měli akorát," vysvětlil. „Jde o to mít dostatek lidí ochotných dát krev. Těch je ale v jižních Čechách naštěstí dost a když si je pozveme, tak přijedou."

V českokrumlovském okrese je evidován 1 264 dárců krve. V letošním roce od 1. ledna do 31. října na Českokrumlovsku darovalo bezplatně krev 71 prvodárců a počet odběrů v tomto období činil neuvěřitelných 1 763, což je o 25 odběrů více než v roce předešlém. Oblastní spolek Českého červeného kříže dostává dotace na ocenění dárců se 40 a 80 odběry. Na vše ostatní si peníze musí sehnat.