Našlo se ale ještě několik škol, které končily až v úterý, tedy 30. června. Například Základní škola Velešín, kde děti dostaly své celoroční hodnocení už před osmou hodinou ranní.

„Myslím, že vysvědčení nedopadlo nejhůř, dokonce jsem se trošku zlepšila,“ usmála se Viktoriya Antopava z velešínské 6.B. Spokojenost nad svými známkami vyjádřila většina jejích spolužaček. Ty už jsou úplně natěšené, jaké zážitky léto přinese. Většina jich skončí někde u vody.

Hurá k moři

„Pojedu s rodiči do Španělska k moři. Vždycky jednou za dva roky jezdíme takhle někam k vodě. Nejvíc se mi líbilo v Itálii,“ řekla Jana Vosátková. V plánu má také tábor v Jindřichově Hradci. Ze všeho nejvíc by ale chtěla strávit prázdniny se svým oblíbeným koněm. „Je tady ve Velešíně. Pořád za ním chodím, jenomže ho chtějí prodat,“ řekla smutně mladá školačka. „Nechci ale, aby ho prodali. Chci být s ním.“

V moři se bude nejspíš koupat i Kristýna Skakičová. Ta vyrazí do Chorvatska. „Ještě to ale není jisté. V každém případě pojedu na čtrnáct dní do Alp. To bude úplně super. Jinak budu samozřejmě běhat venku,“ řekla Skakičová.

Martina Weisteitová se už zase vidí, jak se sluní na pláži na Krétě. „Budeme tam zhruba týden. Jinak ale pojedu k babičce do Frymburku. Také budu dva týdny na táboře ve Velkých Skalinách,“ řekla Weisteitová.

Některé děti nemusí jezdit za koupáním nikterak daleko. Proč také, když je Lipno v dohlednu.

„Na Lipno se těším vážně nejvíc. Budu se koupat a dělat všechny věci okolo. To bude fajn,“ usmála se Tereza Šátavová. Doufá také, že bude o prázdniných hodně výletit. Sedět doma nebo jen běhat kolem baráku, je totiž nuda. „Cestování mě baví nejvíc, aspoň je co dělat.“ Jejím snem je návštěva Francie. „Chtěla bych se tam podívat. A proč? Protože je romantická, takže klidně i s nějakým tím klukem,“ začervenala se Šátavová.

Viktoriya Antropava navštíví dědu v Bělorusku. Hodlá tam být celý měsíc. „Docela se těším, protože jsem tam byla naposledy, když mi bylo osm let,“ řekla Antropava.

A jaké místo letos navštíví samotná ředitelka velešínské základní školy?

„Letos jsme si doma ještě nic nenaplánovali. Od roku 2003 jsme ale byli každý rok dva týdny nebo alespoň týden ve Španělsku. Jezdíme tam na ryby,“ řekla Božena Dvořáková. Podle jejích slov je tam nejlepší klid. „Který je vážně neskutečný. Kromě rybářů tam nikdo jiný není. Samozřejmě také plaveme, nejenom chytáme,“ usmála se Dvořáková. „Rybaří tedy manžel. Já ho natáčím a fotím.“