Do fronty se tak budou muset znovu postavit v pondělí nebo v úterý (také do 17 hodin, evidence vozidel má v úterý 30. června prodlouženou úřední dobu do 17 hodin), pokud nechtějí o auto, které koupili před koncem roku 2014, ale nepřepsali ho na sebe, přijít. V lednu 2015 totiž začal platit zákon, který jim na to dal čas do 30. června. Autu po tomto datu zanikne registrace 
a s ní, což mnozí ani netuší, 
i povinné ručení. Majitelům pak nezbude než auto, i nové, nechat sešrotovat.

„Termín je jasně stanoven zákonem, který parlament schválil už v roce 2013, lhůtu prodloužit nejde," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. „Zákon platí od 1. ledna a těm, kteří svou povinnost přihlásit auto do deseti dnů na sebe nesplnili, dal půl roku na nápravu."
„Přišel jsem v šest a mám číslo 22," řekl Vladimír Segeš, který na evidenci přijel 
s Tomášem Tesařem ze Želnavy, od kterého auto koupil. „Nejsme ti, kteří dohánějí resty, auto jsem koupil až teď. Už se musí odhlásit a přihlásit současně, proto jsme tu dva. Tak doufám, že se na nás dostane a nebudeme sem muset znovu."

„Já jsem si na přepis vzal dneska dovolenou," svěřil se v pátek ráno Viktor Kotlár z Větřní, který měl pořadové číslo 23. „Jde to strašně pomalu. Je fakt, že jsme na to měli času dost, to uznávám, ale člověk to neřeší, věčně je v práci a má jiné problémy."

Na jejich pořadová čísla už se ale v pátek bohužel nedostalo. „Měl jsem čtrnáctku a na řadu jsem přišel někdy po jedenácté a otevřeno měli jen do dvanácti," hlásil Josef Kolář z Českého Krumlova. „Byl jsem tu už ve středu od sedmi od rána, měl jsem 43, a už mě nevzali. Poslední brali tuším číslo 39, mezitím chodili i lidé se ZTP a ti, co se zaregistrovali na internetu."

„Ve středu jsme tu byli chvíli po desáté dopoledne a už nám to nedalo lístek. Takže jsme se otočili a jeli jsme zase pryč," vylíčil Zdeněk Habich z Brloha. „Dneska jsme tu dřív, asi už od 7.50, a máme číslo 58." Auto kupoval před půl rokem. „Jestli se nedostanu na řadu, budu muset znovu na evidenční kontrolu, protože mi platí do dneska. To je na tom asi to nejhorší, že na to máte jenom deset dnů," dodal. Zdeněk Habich si na pátek vzal dovolenou a o tom, že na sebe auto musí přepsat do konce června, jinak bude z registru trvale vyřazeno, ví teprve čtrnáct dnů. „Netušil jsem to a je spousta lidí, co to neví."

„V pondělí sem budeme muset asi znovu. Jsme tu od 7.50 a už jsme byli jednapadesátí," postěžovala si žena z Chmelné u Křemže, která si nechtěla jmenovat. „Úplně se děsím toho, že to nestihneme, auto máme teprve tři roky. Dopláceli jsme leasing, řešili jsme něco jiného a na sebe jsme ho nepřepsali." Nevěděla, že s sebou musí mít i nejvíce deset dnů starou evidenční kontrolu z STK. To by ale podle mluvčího ministerstva zas tak velký problém nebyl.

„V každém případě je důležité na úřad jít. Nemít některý z dokladů není zcela zásadní překážka," upozornil Tomáš Neřold. „Nejdůležitější je tam dojít a žádost podat. Nestane se tak, že mu auto 30. června vypadne z registru."