"Festival se povedl na jedničku, hlavně první den, Tereze Voříškové i režisérovi a producentce se u nás moc líbilo," pochvaloval si Miroslav Lavička, jeden z trojice provozovatelů letňáku. "Druhý den byl o něco slabší, v okolí byla i řada hudebních festivalů, tak jsem to pojali odpočinkově."

První den si kromě Chaty na prodej diváci užili "dvojku" muzikálu Mamma Mia: Here We Go Again, v sobotu si na své přišli milovníci akčních filmů: na programu byl Mrakodrap s Dwaynem "Rockem" Johnsonem a Deadpool 2.

Kino, které je posledním plně funkčním letňákem na Krumlovsku, pátým rokem provozuje trojice společníků, kteří se snaží o to, aby do něj lidi chodili rádi a opakovaně. "Do pronájmu jsme ho získali v roce 2014," přiblížil Miroslav Lavička.

"Největší ze spousty změn je nové promítací plátno, to staré skoro spadlo, a minulý rok se tu postavily nové záchody, které akutně chyběly. Měli jsme tu jen jeden záchod a někdy to byl boj. Chtěl bych proto moc poděkovat obci Černá v Pošumaví, zastupitelům a hlavně paní starostce, protože bez podpory obce by žádný letňák nebyl. Dnes život letních kin závisí na tom, jestli je obec podporuje, nebo ne. Běžný podnikatel provoz jednoduše neutáhne."

Letňák v Černé by si ještě zasloužil nové sezení. "Projekt na lavičky mám připravený, je to ale hlavně o penězích a my se pokusíme je sehnat, abyste za rok seděli na novém," řekla starostka Černé v Pošumaví Irena Pekárková. "Slíbit to nemůžu, ale můžu slíbit, že se budeme snažit."