Atmosféra před čtvrtečním jednáním českokrumlovského zastupitelstva na téma možného prodeje městské části zimního stadionu je napjatá.

„Jak se blíží rozhodnutí o další budoucnosti kolem stavu stadionu a hokeje v Českém Krumlově, začínají se i vynořovat různé fámy a dezinformace ohledně dalšího fungování HC Slavoj,“ řekl v úterý předseda tohoto klubu Oldřich Svoboda.

„Vedení HC Slavoj Český Krumlov má písemně potvrzeno a garantováno od investora, který se uchází o koupi stadionu, budoucí fungování klubu za nových podmínek, jako například podporu a další rozvoj hokeje v Českém Krumlově, zkvalitnění práce s mládeží a úzkou spolupráci mezi investorem a klubem,“ dodal Svoboda.

Vedení klubu si je podle něj velice dobře vědomo neutěšené situace, ve které je klub nyní nucen působit a je rozhodnuto učinit vše pro to, aby se v Českém Krumlově mohl tento sport provozovat za důstojných podmínek, stejně jako je tomu jinde v republice či v Evropě. Pokud se ale v letošním roce nepodaří dosáhnout takového zlepšení, je vedení klubu připraveno rezignovat na své funkce.

„My respektujeme, že stadion je majetkem města,“ míní člen představenstva HC Slavoj Milan Talíř a dodává: „Respektujeme i názory, které jsou proti prodeji, ale máme i své názory a také máme zodpovědnost za to, co se v klubu děje.

Pokud se zastupitelstvo většinovým hlasováním rozhodne, že zimní stadion neprodá, budeme tento názor respektovat, to je demokracie. Ale zároveň chceme, aby na zastupitelstvu většina byla. A my jsme se doslechli, že někteří zastupitelé se zasedání údajně nehodlají účastnit z toho důvodu, aby nemuseli hlasovat pro, či proti prodeji.“

Trnem v oku je hokejistům také nová chystaná varianta stavby zázemí sestaveného z mobilních buněk, o které by měli zastupitelé rozhodnout.

Názor radního

A co na věc zástupce města? „Každý zastupitel je svobodná osoba, která rozhodne podle svého nejlepšího svědomí, a buď se stadion prodá, nebo ne,“ okomentoval situaci radní Jan Vondrouš s tím, že celá záležitost prodeje je stále otevřenou až do samotného hlasování.

„Pokud se stadion neprodá, pak nastupuje společná odpovědnost města a klubu za další kroky. A to vyžaduje oboustrannou vstřícnost,“ dodal Vondrouš.

Zmiňovaná varianta buněk je podle něj teoreticky možným dalším krokem města pro případ, že se prodej neuskuteční. „Je to varianta o tom, že lze postavit šatny jinde a za méně než 25 milionů korun. Ale není to třeba ani konečné řešení,“ shrnul radní.