Českokrumlovsko opět nebude výjimkou. V okrese budou znít na osmnácti místech.

V Českém Krumlově se opět sejdeme na náměstí již v 17.30 hodin. Tam nás tradičně na zpěv naladí naši nejmenší. Písničky pro tu příležitost pilně trénují a těší se na vás děti z Mateřské školky U Tří žab Na Vyšehradě. Pak své pokroky předvede dětský folklórní soubor Pětilístek. Večerem bude provázet Ivan Studený a ten také v 18 hodin odstartuje vrchol večera – zpěv koled všech, kdo se přidají, s Krumlovskou dudáckou muzikou.

Setkání u koled si můžete zpříjemnit horkým punčem, a kdo si vystřihne kupon ze středečních novin, bude ho mít díky adventnímu trhu Sdružení cestovního ruchu zdarma. Kupony budete moci uplatnit u dvou speciálními cedulemi označených stánků. Budou to konkrétně stánky pana Andrejca a Pivovaru Český Krumlov.

Partnerem akce Česko zpívá koledy je Český rozhlas. To znamená, že si s námi mohou koledy zazpívat všichni, kdo se na stanici naladí, a tyto koledy je možné také využít jako doprovod při setkáních Česko zpívá koledy. Naladíte si je na Českém rozhlase České Budějovice, ve většině kraje to lze na frekvenci 106,4 FM.

Zpěvníky najdete v Deníku ve středu. Tak si nenechte zpívání ujít!

Kde všude v regionu se bude zpívat:

Malonty v kulturním domě: K Česko zpívá koledy se opět přidali také Malontští. Zpívání je zde součástí vánoční akademie školních dětí.

Kaple sv. Prokopa Loučovice: Od 18 hodin zpívající lidi v kapli tradičně povedou místní andílci. To budou děti z dětského sboru Slavíček, děti z tanečního kroužku Čarodějky a další. Zahřívat se můžete připraveným svařeným vínem.

Kostel sv. Mikuláše v Boleticích: Od 18 hodin budou zpívat děti ze ZŠ Kájov . Chybět nebudou teplý punč i perníčky vytvořené členkami spolku Radost pro všechny.

Křemže u rozsvíceného stromu: Od 18 hodin koledy zazpívají děti. Sraz u stromečku před radnicí v 17:50. Vítáni jsou všichni malí i velcí zpěváci.

Domov pro seniory Kaplice: Netradičně letos pojmou koledy v domově pro seniory. Spojí zpívání se slavnostním otevřením nové zahrady a také se zpěvem ZUŠ Kaplice. Venkovní adventní koncert ZUŠ od 17.30 hodin tak v 18 hodin přejde v Česko zpívá koledy.

Frymburští se sejdou na náměstí. Ke zpěvu budou mít ozvučení, osvětlení a punč. Ve Frymburku budou zpívat za doprovodu Českého rozhlasu, partnera akce.

Horní Planá Domov důchodců: Domov je ve středu otevřený pro všechny zpěváky, nejenom pro klienty domova. Od 18 hodin bude hlavní tón koled tradičně udávat sbor Musica Viva.

Knihovna Benešov nad Černou: K předvánočnímu posezení zve od 17 hodin místní knihovna. Od 18 hodin začne společné zpívání koled.

Kaplička v Rojšíně: Ke zpěvu koled od 18 hodin se lidé sejdou u kapličky.

U stromečku ve Větřní: Zpívání koled v parku před radnicí od 18 hodin se opět tradičně ujal spolek Větrníci. Tak je přijďte podpořit!

V Klubu seniorů ve Větřní: Také větřínští senioři se sejdou ke koledám ve své klubovně V Lukách čp. 15.

Před starou radnicí Vyšší Brod: V 18 hodin budou při koledách udávat tón děti z pěveckého sboru ZUŠ. K dispozici bude horký čaj.

Lipno nad Vltavou v parku u stromu: Zpívá se od 18 hodin.

U stromu v Rožmitále na Šumavě: V 18 hodin je sraz na návsi, účastníci už vědí, že zvonečky jsou vítány. Nebudou chybět dobroty.

Chmelná: Poprvé se pokusí dát dohromady místní obyvatelé a užít si kouzelnou vánoční atmosféru s koledami.

Jistebník u Rožmitálu na Šumavě: Setkání se uskuteční u kapličky. Zpívání se zúčastní místní a též jejich přátelé a známí. Schází se takto již třetím rokem. Organizátoři uvaří gulášovou polévku, dobrý domácí svařáček a když se zadaří, budou i nějaké pravé české chlebíčky.

Ve středu v příloze Deníku najdete zpěvníček koled, které budeme zpívat!