Řidiči, kterým nejvyšší povolená rychlost příliš neříká, trápí obyvatele Přísečné. A to i přesto, že jsou v obci poměrně často vidět policisté. Vedení Přísečné se proto snaží najít způsob, jak dopravu zpomalit. Jako nejideálnější řešení se jeví speciální semafory, které pustí zelenou barvu pouze v případě, kdy auta pojedou pod padesát kilometrů v hodině. „Nákup semaforů odsouhlasilo už bývalé zastupitelstvo. Ani to dnešní není proti. Z mého hlediska je to jediná možnost, jak řidiče zbrzdit,“ řekl starosta obce Jiří Netušil.

Světelná signalizace bude fungovat tak, že pokud auto pojede více, než je předepsaná rychlost, naskočí červená. Jakmile ale řidič rychlost sníží, má zpátky zelenou.

„Podle mě to není špatný nápad. Auta přes nás opravdu jezdí rychle, takže souhlasím, že by se s tím něco mělo udělat,“ řekla místní Eva Perníková.
Na obci se také mluvilo o informačních radarech, ale ty šoféři dle starosty příliš nerespektují. „Pokud tudy jezdí každý den, tak podle mě přestanou brát v potaz, že na ně vůbec něco bliká,“ uvedl Netušil.

Otázkou je, kdy se semafory v obci objeví. Při jednání na kraji se totiž ukázalo, že má obec ještě jiný problém – jediný přechod, který se v Přísečné nachází, nesplňuje bezpečnostní požadavky. „Už před dvěma lety podala policie žádost na kraj, aby byl přechod zrušen. V tuto chvíli tedy budeme muset vyvolat nové jednání na kraji, abychom to vyřešili,“ konstatoval starosta Přísečné.

Obec přechod s největší pravděpodobností přesune. „Takže budeme muset udělat i adekvátní stavební úpravy, což znamená hlavně chodníky. Teprve potom se vrátíme k myšlence semaforů,“ řekl Netušil.