Pondělí

Víkend přinesl provazy deště, premiéru Lipenského půlmaratónu a sobotní horké chvilky, kdy v jedné z dílen velešínské Střední odborné školy strojní a elektrotechnické vypukl požár. Naštěstí cvičný.

Deník dodává:

Zásahové jednotky ze tří obcí si tak vyzkoušely nanečisto akci, ke které, jak všichni doufají, nikdy nedojde.

Úterý

Zatímco ještě na začátku jara byli mezi těmi, kdo nejčastěji mířili na úřady práce coby čerství uchazeči o zaměstnání, také servírky nebo kuchaři, nyní se o ně zaměstnavatelé v regionu perou. I to je důkazem začínající letní turistické sezony na Českokrumlovsku, která řádně zamíchala s aktuální statistikou nezaměstnanosti.

Deník dodává:

Ráno navíc leckomu zmrzl úsměv na rtech, přišel mrazík. S malým em na začátku a ne z Kremlu.

Středa

Soukromý vrtulník se dvěma lidmi na palubě se úterý zřítil na Švábově Hrádku. Oba členové posádky zemřeli. Podle středečních informací Deníku se jednou z obětí leteckého neštěstí stal zkušený sedmdesátiletý Krumlovák, pilot a instruktor Otto Zemek.

Deník dodává:

Král padl v boji.

Čtvrtek

Nejvýznamnějším oceněním, které může hasič v Čechách získat, se mohou pyšnit českokrumlovští hasiči Miroslav Kropáček, Karel Malák a 2. místo si vysloužil i hasičský zásah roku z Českokrumlovska. A sice za spacifikování opilého muže, který se na čerpací stanici poléval benzinem, za výbornou dlouholetou práci a zásah při havárii autobusu v Rybníce.

Deník dodává:

Redakce gratuluje, patron hasičů svatý Florián určitě také.