Čtyřdenní program je tak zrušen. Podle starosty města Dalibora Cardy se zrušení týká i Mezinárodního folklorního festivalu.

„Bohužel jsme toto rozhodnutí museli učinit takto narychlo, neboť nejsme schopni dostát novým vládním opatřením, kdy je potřeba pro návštěvníky zajistit konkrétní místo k sezení, a to zejména ve venkovních prostorech, kde se měla odehrávat většina svatováclavského programu,“ vysvětluje starosta Dalibor Carda. Pár akcí však navštívíte, zejména konající se v pondělní svátek 28. září, a to slavnostní ranní ceremoniál vztyčování praporů Schwarzenberské granátnické gardy od 8.30 h či slavnostní koncert pěveckého sboru Bellaria v 11 h.

Součástí programu měla být například Muzejní noc v Muzeu Fotoateliéru Seidel. Ta byla též zrušena. Stejně tak českobudějovický program Jihočeského muzea, který však připadá až na 16. října. O jeho zrušení informoval již v úterý mluvčí muzea Tomáš Svoboda. „S ohledem na epidemiologická opatření související s šířením onemocnění covid-19 jsme bohužel nuceni zrušit plánovanou Muzejní noc. Za stávajících a navrhovaných omezení bohužel nejsme schopni akci efektivně a smysluplně realizovat,“ uvedl.

Regionální muzeum v Českém Krumlově přichystalo na neděli 27. září Den lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni. Jako tradičně se zde měli setkat pravěcí lovci. Veřejnost se měla seznámit s životem v jeskyni před desítkami tisíc let, zkusit si své lovecké dovednosti, rozdělat oheň bez zápalek, vyrobit pravěký nástroj aj. Akce však byla zrušena. „S ohledem na stávající epidemiologická opatření související s šířením onemocnění covid-19 jsme bohužel nuceni zrušit plánovanou akci Den mamutů v Dobrkovické jeskyni. Za stávajících a navrhovaných omezení bohužel nejsme schopni akci efektivně a smysluplně realizovat. Děkujeme za pochopení,“ komentuje zrušení krumlovské muzeum na svých webových stránkách.

V Soběslavi byly zrušeny sobotní Drakiáda a Den technický sportů.

Nechoďte ani na sobotní zahradní degustací vín v Českém Krumlově.

Nekonají se ani Svatováclavské slavnosti v Jindřichově Hradci, které připadaly na neděli.

Zrušeno bylo i pondělní Svatováclavské pečení ve Velešíně. 

Také se u vás ruší kvůli covidu víkendové akce? Dejte nám vědět na servis.jih@denik.cz, abychom mohli informovat ostatní čtenáře. Děkujeme.