S nevhodně zaparkovanými auty, která dokážou zablokovat i zimní údržbu, bojují v Přídolí. Nedostatek parkovacích míst by mělo vyřešit zcela nové parkoviště u bytovek.

„Peníze na stavbu parkoviště máme vyčleněné. Pracujeme už také na projektu, takže si myslím, že je dost reálné, že bychom se do tolika potřebného projektu pustili už letos,“ řekl přídolský starosta Jiří Štěpánek.

„Máme schválenou změnu územního plánu. Pozemek u bytovek je určen pro potřebnou infrastrukturu. Snad se nám to podaří.“

Podle slov starosty by se na novou plochu mohlo vejít více než čtyřicet automobilů. Momentální kapacita parkovacích míst u bytovek je osmnáct.

„To je málo. Někdo si tam klidně odstaví i vrak. Někteří lidé dnes mají i dvě auta, jenomže na to už kapacita prostě nedostačuje,“ řekl starosta.

Že parkování v Přídolí potřebuje vyřešit, je zřejmé hlavně při kulturních akcích nebo například při pohřbech.

„Jakmile se koná pohřeb, tak není kde zaparkovat. Samozřejmě se dá auto odstavit leckde po obci, ale to není nijak organizované, což je špatně.

Potřebujeme prostě vytlačit auta od silnic, protože to způsobuje hlavně v zimě problémy, když potřebujeme prohrnovat.“

„Když se v Přídolí děje něco většího, tak je parkování problém, protože tam auta parkují mnohdy opravdu dost nešikovně. Souhlasím, že by to větší parkoviště určitě sneslo,“ řekl jeden z obyvatelů přídolských bytovek Zbyněk Sýkora.