„Ještě nevíme, v jakém rozsahu vánoční nabídku uděláme, ale svařáky a punče určitě chybět nebudou," ujistili včera například v restauraci Krumlovský mlýn.

Prodejci alkoholu v uplynulých dnech měli plno starostí. Do středy museli zajistit všem láhvím se starým kolkem takzvaný rodný list. Bez něj nemohou tvrdý alkohol prodávat. Jestliže někdo tento zákon neakceptuje, může ho potkat až pokuta pohybující se v milionech korun.

„Některý alkohol jsem zlikvidoval, ke zbytku jsem si  opatřil rodné listy, takže jsem ho zlegalizoval," řekl například provozovatel krumlovského klubu Fabrička Miroslav Mleziva. „Nyní už samozřejmě všechno nakupuji přímo s rodným listem, takže je vše v pořádku."

Alkoholu se starým kolkem se zbavil například i provozovatel Salonu Šnek Libor Grycz. „K pár flaškám jsem ale rodný list sehnal," dodal.

Metylalkoholový strašák už mezi lidmi není tak silný, jako tomu bylo ještě nedávno. Přesto  varování neustává.

„Ještě teď lidé na otravu umírají, takže to samozřejmě není možné ignorovat," pokrčil rameny včera v Českém Krumlově Martin Kubík z Prachatic. „Každopádně, nějaký ten grog si samozřejmě dám. Už jsem tvrdý alkohol pil a abych řekl pravdu, v tu chvíli mě ani nenapadlo, že bych se mohl otrávit."