Úvodní etapa revitalizace městského koupaliště mohla začít už letos na jaře. Žádost o dotaci z programu Cíl 3 česko–rakouské spolupráce však pro Kaplické nebyla úspěšná.

„Tento program je určen spíše na podporu takzvaných měkkých projektů, které se týkají například vzdělávání nebo mezinárodní spolupráce. Klasické investiční akce se podporují spíše výjimečně. Možná i proto jsme s naším záměrem neuspěli,“ vysvětlila Ivana Putzerová z odboru správy majetku Městského úřadu v Kaplici.

S rekonstrukcí dětského bazénu a okolních prostor, kde vzniknou další brouzdaliště, proto Kapličtí chtějí začít alespoň na jaře příštího roku. Ovšem za předpokladu, uspějí–li se svou žádostí o dotaci z jedenácté výzvy evropského Regionálního operačního programu.

„Náklady na tuto první etapu revitalizace městského koupaliště činí zhruba 10 milionů korun,“ vyčíslil starosta Kaplice Ferdinand Jiskra.

Kapličtí však chtějí podniknout i další kroky k přeměně přírodního koupaliště v moderní ráj vyznavačů vodních sportů. Jak už dříve uvedl vedoucí městského odboru správy majetku Miroslav Štětina, v první fázi se má kromě rekonstrukce dětského koupaliště dostat také na výměnu technologie úpravy a čištění vody, vzniknout mají i nové venkovní sprchy.

Ve druhé etapě se návštěvníci dočkají nových chodníků, recepce se sociálním zázemím či stánku s občerstvením. Při plánování třetí fáze revitalizace mysleli Kapličtí především na sportovce – úprav se dočká hřiště na plážový volejbal a vzniknou další dvě sportoviště.

Do tří etap je přestavba areálu rozdělena především kvůli finanční náročnosti – celkové náklady totiž přesahují částku 50 milionů korun.

„Žádost o dotaci z Regionálního operačního programu musíme podat do 14. května,“ dodal Ferdinand Jiskra.