Pohádkový příběh Princezny se zlatou hvězdou už brzy zaplní otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Jako vždy, o překvapení nebude nouze. Jedním z nich je například balet. „No, budou to taneční scény u královského stolu,“ podotkl jeden ze zakladatelů PRORADOSTI Ladislav Pouzar. „Taková taneční improvizace, kterou se snaží naučit účinkující Barča Šímová ze souboru Fioretto.“

Kostýmy a masky zajišťují a tvoří zkušená dvojice Hanka Ambrůžková a Irena Křížová. Pro diváky budou připraveny i pyroefekty a zajímavé stavby. Na otáčku už je připravené speciální schodiště. V oblíbených lítajících scénách se opět objeví Petra Ziburová, coby létající kaskadér.

Jak vše dopadne, hodně záleží na počasí. S tím, jak se blíží únor, sílí nedočkavé očekávání fanoušků. Přesněji řečeno připravuje, neboť technické přípravy a zkoušky jsou v plném proudu. Již v sobotu 8. února od 14.14 hodin členové seskupení na otáčku rozehrají český pohádkový příběh Princezna se zlatou hvězdou. Na představení, o kterém nikdo předem neví, jak dopadne, se podílí kolem padesátky nadšenců. Ne všichni v divadelním kusu hrají, část tvoří techničtí pomocníci.

Mezi herci neherci nebudou chybět členové souboru historických tanců Fioretto, šermíři Bratři z Růže, ale i živý kůň. Návštěvníci se mohou těšit také na lítací scény a jiná překvapení.

„Chtěli jsme pokračovat v klasických českých pohádkách a ženské osazenstvo si prosadilo Princeznu se zlatou hvězdou,“ řekl zakládající člen PRORADOSTI Ladislav Pouzar, na němž tentokrát bude zřejmě průlet na laně. „Už se konaly tři zkoušky, další budou následovat.“ Lidé, třeba i z Velešína či Budějovic, na ně jezdí ve velkém počtu, i když mají říci třeba jenom dvě věty. Skvěle sena nich totiž baví. „A to srdíčko potěší, že to dělají opravdu pro radost,“ oceňuje Ladislav Pouzar.