A jejich rodiče? Jak se ve škole líbí samotným kantorům? To vše a mnohem více by měla za pár týdnů vědět Základní a mateřská škola Křemže, ve které během února probíhala testovací akce zvaná Mapa školy.

„Jedná se o produkt společnosti Scio, která se dotazníkovou formou vyptává všech lidí, jež jsou v naší škole nějaký způsobem zainteresováni. To znamená rodičů, zaměstnanců či žáků, na sérii otázek. Podle toho se pak vyhodnotí klima, prostředí, spokojenost s výukou a tak dále. Vyjde z toho mnoho užitečných výstupů,“ řekl ředitel školy Jiři Tham.

Výsledek obsáhlé akce, do níž je zapojena většina škol v ČR, možná mnohé překvapí. Ukáže, jaké jsou ve škole vztahy, názory, co koho trápí. V první řadě to pak pomůže škole v dalším vývoji.

„Pustil jsem se do toho také proto, že jednou za tři roky vytváříme evaluační zprávu. Chtěl jsem do ní zahrnout i objektivní názory zvenčí. Možná jsemněkteré rodiče otrávil, že museli vyplňovat dotazník. Pro nás je to ale důležité. V každém případě jim děkuji,“ řekl ředitel křemežské školy.
Projektu Mapy školy se doposud zúčastnilo už více než 1500 škol a vyhodnoceno bylo více jak 500 tisíc dotazníků.