Dva roky se vše připravovalo a upravovalo, až v roce 1956 byla tato nová prodejna slavnostně otevřena. Vedoucího tam dělal Václav Jindřich, který v tom baráku v patře bydlel. Jeho zástupcem byl Vojtěch Nožička, také obchodník, co míval konzum ve svém domě na Nádražím předměstí.

Jako kluk jsem chodíval do té sámošky stát ve frontě na máslo. Ta byla v provozu až do poloviny šedesátých šedesátých let minulého století, kdy se dostavělo nové sídliště panelových domů na Špičáku (první paneláky ve městě) a současně s ním i nová samoobslužná prodejna, nad níž byla v patře kavárna Luna. Obsluhovali tam manželé Fenclovi. Hrával jsem tam s kapelou k tanci i poslechu. Mám na tu dobu hezounké vzpomínky. Byla na co koukat, chodívaly si tam zatrsat hezké krumlovské holčiny v minisukních.

Český Krumlov v 70. letech 20. století. 1. máj 1977.
Krumlovská sedmdesátá. Stavěl se Plešivec, Berkáč byl ještě bez gymnázia

U Jindřichů byla zřízena prodejna lahůdek a bufet s několika stolky a židlemi. Moje maminka tam myla nádobí. A já tam za ní občas rád zabrousil ochutnat nějakou dobrotu. Nejprve tam šéfoval pan Štifter, po něm pan Marek. Tato prodejna lahůdek byla velice vyhledávanou, měla ve své době chutný a kvalitní sortiment zboží, vycházela zákazníkům vstříc. Rádi do ní zašli potěšit svůj žaludek. Pak se z ní staly po listopadové revoluci vietnamské šopy a já si tam připadal jako na středověkém tržišti.

Čas posunul život. Dost dlouho bylo na budově lešení a něco se v ní asi i uvnitř děje. Nepátrám po tom, nechám se překvapit, co z toho bude. Tipuji komerční prostory k pronájmu.

Jan Vaněček, českokrumlovský spisovatel