Kolem jezera bílo nebylo, ale na běžkařských okruzích v okolí vrcholu Kaliště se něco málo našlo, stejně tak třeba v nejvyšších partiích skiareálu Hochficht. Další dny ale mají být beze srážek, takže sníh zase rychle odtaje.

Fotografie pořídil Radek Mertl, který je lesníkem. "Nasněžilo kolem Alpské vyhlídky, ale je to jenom na stromech ve vrcholové části, na silnici nebylo nic. A je tam jeden stupeň nad nulou, takže to rychle zase roztaje."

Ve středu by podle Václava Kubišty z českobudějovické pobočky ČHMÚ mělo být zataženo až oblačno, postupně místy jasno až polojasno, večer by mělo dojít k dalšímu ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty budou 5 až 8 °C, na horách v 1000 m kolem 1 °C.

Během noci a ve čtvrtek bude tlaková výše postupovat dále k východu, takže příliv chladného vzduchu zeslábne.

"V noci bude skoro jasno, ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost," upřesňuje meteorolog. "Nejnižší noční teploty klesnou na -2 až -5 °C, při nízké oblačnosti kolem 0°C." Bude vát slabý východní vítr do 10 km/hod.

Pozor na ranní mrznoucí mlhy

V čtvrtek bude většinou jasno, ráno se připravte, že by se ojediněle mohly objevit mrznoucí mlhy. Místy se objeví nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty budou ve čtvrtek 6 až 9 °C, na horách v 1000 m kolem 2 °C.

V pátek má být zpočátku skoro jasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost, odpoledne dojde k přibývání frontální oblačnosti. Nejnižší noční teploty 0 až -3 °C, přes den vystoupají k 6 až 9 °C. 

Ještě tepleji by mělo být v sobotu. Podle Markéty Augustinové z ČHMÚ bude oblačno až zataženo, místy se objeví občasný déšť. Noční a ranní teploty se už budou držet nad nulou, měly by být 4 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou k 9 až 12 °C.