ZŠ T. G. Masaryka Český Krumlov
Prvňáčky na krumlovské ZŠ T. G. Masaryka přivítal kromě ředitele Josefa Haláčka, třídní učitelky Zlaty Petříkové a vychovatelek Dagmar Smetanové a Vlasty Průšové také místostarosta města Josef Hermann.

ZŠ Linecká Český Krumlov
Na ZŠ Linecká přivítal prvňáčky v novém školním roce krumlovský radní Jiří Olšan a nový pan ředitel Roman Kurz.

ZŠ Fantova Kaplice
Prvňáčky na ZŠ Fantova přivítal, kromě ředitelky školy Jany Drdákové a místostarosty Kaplice Libora Lukše, také král s družinou.

ZŠ Větřní
Ve větřínské škole mají dvě třídy prvňáčků, na počátku nové životní etapy je kromě třídních učitelek přivítala také ředitelka školy Halka Jánová a starosta Větřní Antonín Krák, kteří oba zavzpomínali na svá školní léta ve stejné škole.

ZŠ Kájov 
Pvňáčci se sešli ještě u mateřské školy a společně se svými učitelkami i rodiči odešli do školy. Před školou už je čekala paní ředitelka Lenka Augustinová, zatímco starší spolužáci jim ve škole udělali špalír od vchodu až k 1. třídě. Slavnostího uvítání se zúčastnil i místotarosta Kájova Daniel Vejvoda, paní matrikářka Klára Bazalová dětem předala pamětní listy. Obec
Kájov věnovala každému prvňáčkovi balíček pomůcek v hodnotě 300 Kč. "Další dárek v podobě školních pomůcek věnovaly Vojenské lesy a statky, divize Horní Planá v zastoupení pana Ročně," dodala ředitelka kájovské školy.

ZŠ Černá v Pošumaví
Prvňáčkům v Černé v Pošumaví popřála úspěšný školní rok starostka obce Irena Pekárková. 

ZŠ Malonty
Děti v Malontech měly slavnostní přivítání do nového školního roku v tělocvičně školy.

ZŠ Rožmitál na Šumavě
První školní den za sebou mají i v rožmitálské jednotřídce.

ZŠ a MŠ Křemže

Prvňáčky přivítali na křemžské radnici Ing. Josef Troup, starosta a Mgr. Jiří Thám ředitel ZŠ a MŠ Křemže. Třídní paní učitelky prvňáčků jsou Mgr. Lenka Medová, a Mgr. Lenka Švejdová.  V neposlední řadě na akci nemohli chybět mazáci - deváťáci.

ZŠ Frymburk

I starosta Oto Řezáč přivítal frymburské prvňáčky.

ZŠ Dolní Třebonín 

Nejenom pro děti, ale i pro rodiče a prarodiče, byl první školní den ve třídě prvňáčků málotřídní Základní školy v Dolním Třeboníně velikým zážitkem a událostí. Kromě pedagogů nové žáčky přivítala a obdarovala také druhá místostarostka obce Jana Machová. Prvňáčci se rovněž seznámili s maňáskem, maskotem třídy, který je bude provázet celým školním rokem.