Díky bohatým sněhovým srážkám a neúnavné práci „sněžných mužů“ se na Hochfichtu, resp. šumavské Smrčině, podařilo kvalitně připravit první sjezdové tratě, které v 8.30 ráno přivítají první natěšené lyžaře a snowboardisty.

„Lyžařské podmínky budou na začátek sezóny výborné. Na sjezdovkách leží směs přírodního prašanu a technického sněhu, což je ideální kombinace. Jelikož o víkendu budou v provozu jen některé sjezdovky a lanovky, bude se pochopitelně lyžovat za zvýhodněné ceny. Předpověď počasí je na následující dny nadále velmi příznivá, a proto již brzy zprovozníme další sjezdovky a lanovky“, uvedl Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht.

Frymburští občané se sešli u vánočního stromku.
Českokrumlovsko zpívalo koledy spolu s celým Českem. Lidé pěli z plna hrdla

Na sobotní zahájení sezóny bude v provozu čtyřsedačková lanovka Hochfichtbahn, dvoukilometrová FIS sjezdovka Standardabfahrt a dětské hřiště Fichtl Kids Park s pojízdným pásem a zábavnými atrakcemi.

Ostatní svahy momentálně zasypává okolo 130 sněžných děl technickým sněhem a provozovatelé Hochfichtu předpokládají, že otevření dalších sjezdovek na sebe dlouho nenechá čekat. Aktuální informace budou průběžně uváděny na webových stránkách www.hochficht.at.

Běžkařská sezóna zahájena ve Frymburku i v příhraničí

Vedle sjezdařů a snowboardistů se mohou radovat také běžkaři. Ve středu večer proběhla rolbou městyse Frymburk první úprava stop na oblíbených Frymburských loukách v délce 17 km. Jedná se o umačkání prvního sněhu a urovnání povrchu před očekávaným víkendovým sněžením. Stopa je proto v horším stavu s vykukující trávou a nečistotami. Pro náruživé nedočkavce s horšími běžkami „kameňačkami“ je však vítanou možností pro první sklouznutí.

Ve středu 7. prosince odpoledne najeli první stopy na oblíbených Frymburských loukách v délce 17 km. Urovnali tak povrch před očekávaným víkendovým sněžením.Ve středu 7. prosince odpoledne najeli první stopy na oblíbených Frymburských loukách v délce 17 km. Urovnali tak povrch před očekávaným víkendovým sněžením.Zdroj: bilastopafrymburk.cz

Na brzké zahájení běžkařské sezóny se chystají také na Pasečné, kde letos nově pořídili sněžnou rolbu.

Kamiony zablokovaly provoz z Kunžaku na Dačice.
Sněhová kalamita zkomplikovala dopravu na jihu Čech. Zastavila vlaky i dálnici

Několik kilometrů stopy na klasiku i bruslení je najeto také na Zadově a na Churáňovských loukách. Kvalita stop je tam většinou dobrá, ale místy ještě může být zhoršená kvůli nízké sněhové pokrývce (např. hrany na loukách).

U rakouských sousedů jsou podmínky o něco lepší a na Schönebenu u Zadní Zvonkové je denně upravováno 7 km tratí pro klasický styl i bruslení. Vstup je zpoplatněn částkou 6 € za osobu. 3 km upravených stop zatím jen pro bruslení je upraveno v areálu Weigetschlag nedaleko Studánek. I zde se za stopy zaplatíte 6 € za osobu. 

Aktuální informace z běžkařských tras na Šumavě najdete zde.  

Stříbrná adventní neděle ve Skiareálu Lipno přivítá Lakomou Barku

Letošní adventní neděle patří ve Skiareálu Lipno tvořivým dílnám i vánočně laděné hudbě. Na stříbrnou adventní neděli se o navození sváteční atmosféry postará pět dam z Českého Krumlova, které si říkají Lakomá Barka. Na náměstí před hotelem Element vás zahřeje nejen výborný punč, ale také adventní a vánoční písně. Vyrobit si něco hezkého můžete spolu s dětmi už od 12 hodin, kapela odehraje hodinový koncert od 15 hodin.

Ilustrační foto meteorického roje.
Noční oblohu rozzáří Geminidy, za hodinu proletí atmosférou až 150 meteorů

Tvůrčí dílničky nebudu chybět ani tentokrát, a odnesete si tak nejen zážitek ale i krásný vlastnoručně vyrobený vánoční dárek nebo dekoraci. Náměstí před hotelem Element nabízí i další zážitky, a to gastronomické. Restaurace Stodola má připravený vánoční punč pro děti i dospělé, i propracované menu navazující na tradiční jihočeskou kuchyni. V kombinaci s tankovým plzeňským, vytvářejí ideální prostor pro stylovou večeři v předvánoční atmosféře. Ta panuje také ve vyhlášené lipenské cukrárně Povidloň. Vynikající káva a oblíbený povidloňský vaječný likér spolehlivě doplní chybějící energii a zaženou únavu.

Kdyby vás snad gastronomické lahůdky doprovázené stylovou hudbou dostatečně nezahřály, je pro vás každodenně otevřen vodní ráj Aquaworld Lipno. Je bezbariérový a díky skluzavce, vířivce a saunám se v něm zabaví celá rodina.