Marcela Dibalová se svou dcerkou Kristýnkou, prvním miminkem roku 2021 narozeným v krumlovské porodnici.Zdroj: archiv Marcela DibalováPříchod holčičky na svět nebyl úplně hladký, ale vše dobře dopadlo. Narodila se císařským řezem 1. ledna ve 20.55 hodin a celá rodina včetně příbuzných se těší na to, až se maminka Marcela Dibalová s Kristýnkou z porodnice vrátí domů. Tatínek David Vrážel u porodu nechyběl.

Kristýnka na svět nepospíchala. „Termín jsme měli 29. prosince, to znamená přesně na den narození našeho prvního dítěte, nyní čtyřletého Davídka,“ líčila maminka Marcela. “Nic se však nedělo a manžel rozhodl, že se druhé dítě narodí na Nový rok. Tak se také stalo,“ smála se. Odpoledne na Nový rok pocítila kontrakce. V 18.30 hodin dorazila s manželem do nemocnice, kde posléze paní primářka rozhodla, že je nutný operační zákrok. Tatínek vytrval. Narození Kristýnky, stejně jako Davídka, si nenechal ujít.

Z Kristýnky, která měla 50 centimetrů a 3230 gramů, mají všichni radost. „Kristýnka je covidové dítě,“ usmívá se Marcela Dibalová. „A jsme rádi, že se podařilo, že je prvním novoročním miminkem krumlovské nemocnice.“