Uvolněný radní pro dopravu Jiří Švec (PRO JČ) si troufá kromě práce na Jihočeském kraji nadále zastávat i post starosty Lišova. Tyto dvě náročné funkce chce skloubit alespoň do komunálních voleb v příštím roce. „Shodli se na tom všichni zastupitelé," řekl Jiří Švec.

V podobné situaci není sám. Dilema, zda zvládne dvě práce na plný úvazek, řeší i první náměstek hejtmanky Josef Knot (PRO JČ) odpovědný za investice a regionální rozvoj. Ten je i místostarostou Písku. K souběhu svých funkcí se zatím jasně nevyjádřil: „S rozhodnutím vyčkám do návratu starostky za dva týdny a záležitost projednáme." Další uvolněný radní Antonín Krák (ČSSD), do minulého týdne předseda dopravního výboru, již léta působí také jako starosta obce Větřní.

CO VŠE STÍHALStarosta Českých Velenic Jaromír SlívaZdroj: DeníkJaromír Slíva, náměstek bývalého hejtmana, ukončil práci na kraji rovněž kvůli stavbě rekreačního domu Martinem Bláhou. Vykonával současně mnoho dalších funkcí:
starosta Českých Velenic
místopředseda představenstva společnosti Jihočeský vědeckotechnický park
působil v představenstvech, dozorčích a
správních radách řady
akciových a obecně
prospěšných společností

ŘEDITEL ODSTOUPÍ
Nově přijatý člen zastupitelstva Zdeněk Dvořák (KDU-ČSL), náměstek pro školství a sociální věci, je už rozhodnut přenechat místo ředitele na budějovickém Biskupském gymnáziu svému nástupci.

„Termín zatím neznám, ale vše předám nejpozději do konce školního roku. Práci na kraji se budu věnovat naplno," ujišťuje Zdeněk Dvořák. V nové krajské radě, zvolené minulý čtvrtek, zůstala zachována místa pro sedm uvolněných radních, z nichž čtyři jsou náměstky. Jedenáctičlenný orgán doplňují čtyři neuvolnění radní. Všichni ujišťují, že spokojenost jihočeských občanů je pro ně prvořadá. Budou se však práci v jim svěřeném resortu věnovat dostatečně?

Platy krajských radních nejsou malé. Hejtmance stanoví nařízení vlády měsíční odměnu ve výši 87 680 Kč, náměstkům 80 300 Kč a uvolnění radní dostanou 65 770 Kč. Neuvolnění členové rady jsou odměňováni částkou 9040 Kč a zastupitelé dostávají 4390 Kč.