O velikonočním víkendu to totiž budou  tři roky, co se historickým centrem Českého Krumlova valila oblaka bílého prachu. A co víc, člověk přecházející po mostě přes Vltavu měl pocit, že tu startuje tryskáč. To specializovaná firma tehdy zahájila pískování, čili hlučné odstraňování nátěru spodní části Lazebnického mostu.  „Když začala firma pískovat, měl jsem na terase plných sedm stolů lidí. Do tří minut byli všichni pryč,“ uvedl tehdy jeden z číšníků Petr Rehberger z Lazebny. Proto se teď spolu s dalšími lidmi dívá směrem k mostu s obavami.

Podle nedávných informací z českokrumlovské radnice se měla stihnout ještě během zbylé části letošního března a dubna, tedy do hlavního nástupu letní turistické sezony, oprava jeho znovu rezivějící konstrukce. Ale ještě se tak nestalo.

„Termín opravy zatím nemáme přesně stanovený,“ řekl včera starosta Českého Krumlova Dalibor Carda, „s firmou jsme se ale domluvili, že práce provedou tak, aby vůbec neobtěžovali  okolí.“
„My to pochopitelně vítáme,“ okomentoval včera tuto  informaci Petr Rehberger. Teď už jde jen o to, kdy se skutečně začne, protože podobné informace zazněly z radnice přesně před rokem, ale oprava se do začátku hlavní turistické sezony nestihla. Byla tedy odložena na konec léta, ale ani tou dobou se na mostě nic nezměnilo. 

Lazebnický most prošel před třemi lety rekonstrukcí za šest milionů korun evropských dotačních peněz, ale před rokem a půl se právě na jeho spodní nově natřené části začaly znovu objevovat skvrny rzi. Firma, která most opravovala, se hájila tím, že ve smlouvě neměla určeno ošetřit plných sto procent železné konstrukce mostu.