"Museli jsme omezit několik doprovodných programů," konstatoval při zahájení nový ředitel Rallye Jindřich Kunc v odpovědi na dotaz, zda a jak se projevila v závodu světová i domácí hospodářská recese. "Nicméně zájem diváků je asi srovnatelný s loňskem," doplnil Kunc.

Jako první vyrazil na trať Roman Kresta a Petr Gross, úřadující mistři republiky. Vítězové Rallye Český Krumlov z let 2000, 2004, 2007 a 2008.

S číslem 2 pojedou mnohonásobní republikoví šampioni a vloni v ČeskémKrumlově absolutně druzí Václav Pech a Petr Uhel.

Kresta před rokem porazil Pecha o minutu. Vítězná posádka vyhrála devět ze čtrnácti rychlostních zkoušek, Pech byl nejrychlejší třikrát a Valoušek jednou. Pouze jedinou erzetu vyhrál někdo jiný.

Kdo je novému řediteli akce lidsky i životně nejbližší? "Nevím, já mám rád všechny, kteří soupeří fér. Co se týče tipu na vítězství, pak je mým favoritem jednoznačně Roman Kresta, ale viděli jsme na Šumavě, co dokáže technika nových vozů. Takže tipuji na trio Kresta, Pech, Valoušek, tam se podle mně bude odehrávat největší souboj," shrnul dojmy před startem Jindřich Kunc.

Své vzpomínky na dobu aktivního závodění si přišel oprášit i bývalý starosta Českého Krumlova Antonín Princ. Ten také, společně se starostou Kaplice Ferdinandem Jiskrou,odstartoval několik vozů čestným startem.