„Na Kájovsku, někde kolem Kladenského Rovného, bylo odcizeno jedno závodní auto,“ sdělil v neděli službukonající operační důstojník policie, který k případu více informací zatím neměl. Co to je pro majitele za ránu, si jistě každý umí představit.

Diváci si ale nenechali výjimečnou a vzrušující podívanou ujít. Neodradil je ani sobotní vytrvalý déšť. „Rallye je sport, který mě zajímá. Jezdím sem každý rok, ale i na Šumavu nebo do Zlína,“ řekl v sobotu Petr Vavřinec, který se svým šestiletým synkem Peťou na Krumlovsko dorazil až z Plzně. „Mně se líbí auta a smyky,“ dodal Péťa.

Příznivci rallye ožila zejména malontská náves, kterou zaplnili diváci do posledního místečka. „Sem jezdíme každoročně. Tady je to nejlepší. V Malontech je totiž erzeta krásně přehledná,“ řekl František Kaloš z Kaplice. „To není jako ve Sv. Jáně, kde diváky vytlačili až někam za hnůj, kde není na trať ani vidět. Tady je to špičkové, velice atraktivní, navíc je tu zázemí s občerstvením,“ pochvaloval si.

„Já se chodím vždycky dívat na náves nebo i kus dál na rovinku,“ podělil se o zkušenosti domácí dvanáctiletý Pavel Hekerle, kterému se na rallye nejvíc líbí závod automobilových veteránů a smyky aut. Pavel fandil Pavlovi Valouškovi a Václavu Pechovi, František Kaloš zase Romanu Krestovi.

Oba mohou být spokojeni. Krestovi se podařilo Rallye Český Krumlov vyhrát již posedmé, na druhém místě stanul Valoušek a třetí patří Pechovi.