Vstříc maminkám, které si během dopoledne potřebují dojít na nákup či k lékaři a nemají možnost umístit svou ratolest do mateřské školy, vyšli vedoucí větřínského klubu Větrníček.

Zatímco dosud byl klub, který v budově staré školy provozuje Pionýrské centrum Český Krumlov se sídlem ve Větřní, rodičům a jejich dětem otevřen pouze ve čtvrtek odpoledne, od listopadu si zde nejmenší obyvatelé Větřní mohou hrát navíc ještě v pondělí, středu a pátek od 9 do 12 hodin.

„Reagovali jsme tím na zájem lidí, kteří k nám pravidelně docházejí,“ zdůvodnil vedoucí pionýrského centra Jaroslav Pfeferle. Doplnil, že nabídka Větrníčku se rozšířila i o službu, v jejímž rámci pracovníci klubu zájemcům krátkodobě pohlídají jejich děti.

„Je to pro mě veliká pomoc. Do Větrníčku chodíme se čtyřletým synem pravidelně, takže vím, jak to tam chodí. A když si teď budu potřebovat něco zařídit, syna tu na krátkou chvíli bez obav zanechám,“ pochvalovala si Jana Saitlová z Větřní.

Své ratolesti si však podle Jaroslava Pfeferleho mohou nechat ve Větrníčku beze strachu pohlídat i rodiče, kteří zdejší poměry neznají.

„Stálí vedoucí klubu mají potřebnou kvalifikaci. Absolvovali kurz pro vedoucí dětských kolektivů, akreditovaný ministerstvem školství, a také zdravotnický kurz,“ ujistil Jaroslav Pfeferle.

Službu hlídání dětí je možno za symbolický příspěvek ve výši 70 korun na hodinu využívat v době provozních hodin klubu, ale i mimo ni. „V tom případě je ale nutná předchozí domluva,“ podotkl Jaroslav Pfeferle.

Provoz Větrníčku, v němž si děti společně hrají, ale také se zabývají výtvarnými činnostmi nebo společně jezdí na výlety, zajišťují dobrovolníci.

„Věsměs jde o nadšence, kteří přišli o zaměstnání, jsou na mateřské dovolené anebo ještě studují,“ vyjmenoval Jaroslav Pfeferle.