Obyvatelům panelového sídliště Za Nádražím v Českém Krumlově není lhostejné, v jakém prostředí žijí. Na ruku jim jde už od minulého roku připravovaný plán regenerace. Ten komplexně řeší podobu ploch kolem jednotlivých domů a jejich funkční využití.

I když to tak na začátku vůbec nevypadalo, jako problematické se především ukazují některé záměry řešení parkovacích ploch. Občané v anketě přitom parkování vůbec nestavěli do popředí na rozdíl třeba od zeleně, hřišť či venčení psů.

„Nelíbí se nám, že bychom na úkor zavedení parkovací plochy měli přijít i o tu trochu zeleně, kterou jako jedinou ještě před domem obklopeném auty máme,“ argumentuje například za obyvatele části sídliště Anna Trsová. „Navrhovali jsme při veřejné diskusi v lednu využít pro tyto účely část plochy pod hřištěm u školy. Teď jsme rádi, že už se s tím počítá a prostoru u našich domů se odlehčí, ale jde i o ten prostor před domem. To zkuste přehodnotit,“ dodává.

Obdobně se ozývají i lidé z další části. Těm se nelíbí řešení vnitrobloku, který tvoří domy 199 – 204. „Protestujeme zde proti zřízení parkoviště. Prostor využívají matky s dětmi, směřují sem okna a provoz aut by tady výrazně narušil životní prostředí. Šlo by to přímo proti dnes zastávanému názoru, že je potřeba odddělit provoz aut od prostoru, v němž se pohybují lidé a především děti,“ argumentuje například Josef Aulický.

Město na požadavky zareagovalo a přislíbilo, že v dalším kole přípravy dokumentace je zohlední.