VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekordmani v lásce: I po 68 letech se mají rádi

Jižní Čechy - Paní Zdena manžela opečovává a on se na ni usmívá. Paní vypráví o jejich společné cestě životem: „Je to citovej skromnej člověk, nikdy mě neuhodil, nikdy mi neřekl sprostý slovo."

14.2.2017
SDÍLEJ:

Manželé Alfred a Zdena Kindlerovi,kteří žijí ve Včelné u Českých Budějovic, jsou spolu již neuvěřitelných 68 letFoto: Deník/Jaroslav Sýbek


Včelná – „Řekla jsem mu: Vy na mě ani nemluvte!" vzpomíná Zdena Kindlerová na chvíli, kdy ji budoucí manžel prvně oslovil. Potkali se v Chotěvicích, kde ona zpívala ve sboru o čtvrt tónu níž a on hrál na housle. Když se pan řídicí zeptal, kdo to falešně zpívá, Alfred Kindler zvedl smyčeca ukázal na ni: „Ta slečna v druhé řadě." V té době byli oba zadaní. Paní Kindlerová měla vážnou známost a pan Kindler, který chodil s krásnou Židovkou, ji moc nezaujal.

„Měl černej klobouk, dlouhej černej kabát po paty, na uších klapky, aby mu neumrzly, na nohách psí dečky. No nelíbil se mi," směje se paní Zdena. Po nějaké době ji pan Kindler dohonil, aby se omluvil, a ona mu odsekla. Nakonec tomu osud chtěl a dali se dohromady. Manželé, kteří oslavili 91. a 92. narozeniny, jsou spolu už neuvěřitelných 68 let.
Jejich recept na trvalý vztah je prostý. „Vážíme si jeden druhého," říkají. Mají společné zájmy, baví je astrologie, hudba. „Náš kluk píše," říká hrdě pan Kindler. „Taky byly bolístky, starost o peníze, životní problémy," říká paní Zdena a dodává: „Vydrželo nám to, máme si dodnes co říct." O moderních vztazích si myslí své: „Dnes se ztratila úcta k dru- hýmu člověku, pokora."

Je vidět, že jsou šťastní, oba mají jiskru a smějí se společným zážitkům, třeba dřívější podobnosti pana Kindlera s hercem Radkem Brzobohatým. Paní plná energie vtipkuje: „Ptali se mě: Je to pan Brzobohatý? A já odpovídala: Není to on, ale jeho bratr."

Mají se stále rádi. Pan Kindler se směje: „Já jsem zamilovanej do každý ženský." Vzpomínají, jak nedávno okouzlil svou galantností sestřičky v nemocnici. „Když ony na mě byly tak hodný," vysvětluje.

Alfred Kindler s úsměvem na rtech dodává: „Já jsem spokojenej, jenom mě mrzí ten věk. Někdy ležím a přemýšlím nad tím, co jsem zažil a co bych chtěl ještě zažít." Hlavu má plnou výtvarných nápadů, které ještě musí realizovat. Vždyť umění je jeho život. Maluje večer, kdy už je ticho,a pouští si k tomu hudbu.

Rodinná přítelkyně Eva, která Kindlerovým pomáhá a přišla nám uvařit kávu, obdivně říká: „Manželství, tolik let na takové úrovni, tak slušně se k sobě chovají, neskutečný…" (kam)

Poznali se díky Deníku

Jaroslav Šlajs z Netonic se seznámil s paní Ludmilou z Protivína díky Deníku.Netonice – „Dal jsem si inzerát do Deníku. Byl jsem vdovec a sám jsem zůstat nechtěl," vzpomíná Jaroslav Šlajs z Netonic na začátky dnes již čtyřletého vztahu. Když začaly jeho výpravy za seznámením do Protivína, bylo mu už 68 let. Ale jednoduché to neměl. Paní Ludmila z Protivína se totiž také chtěla seznámit prostřednictvím inzerátu v Deníku, ale jak sama říká: „Já ho nechtěla napořád. Jen na chvilku, jen spolu třeba zajet na výlet nebo popovídat. Myslela jsem si, že ho pak zase pustím k vodě."

To se jí už ale nepodařilo. Pan Jaroslav byl neodbytný. Do Protivína vytrvale dojížděl a první přátelská setkání a výlety se postupně proměnily ve společné šťastné soužití v Netonicích. Dnes jsou nerozlučná dvojka. Obráží spolu vesnické bály  a jsou šťastní, jak oba s úsměvem říkají, že mají jeden druhého. (rad)

Silvia a Rosťa Hybrantovi:
jsme si skvělými partnery

Písek – Každá žena si zaslouží muže, který ji bude milovat a respektovat a každý muž si zaslouží ženu, která ocení jeho úsilí. Tímto mottem začalo nádherné období mezi námi, které se dovršilo 11. září 2015 naší svatbou a 27. ledna 2017 narozením naší dcery Niny.
Silvia a Rostislav Hybrantovi.Seznámili jsme se na internetové seznamce Štěstí.cz, přitom jsme bydleli jen pár metrů od sebe, ale nikdy jsme se neviděli. Já pocházím ze Slovenska, už deset let jsem žila v Písku. Moc dlouho jsme si přes seznamku nepsali, ale rovnou domluvili schůzku, na které mezi námi sice žádné „jiskření" neproběhlo, ale v kontaktu jsme zůstali. Vlastně jsme se oťukávali a tohle „randění – nerandění" za pár měsíců vyústilo v nádherný vztah.

Hodně času jsme trávili na výletech, pekli buřty, ochutnávali vína na Moravě a po- znávali i krásy Slovenska. Já jako Slovenka jsem dosud v Tatrách nebyla, musela jsem se seznámit s Rosťou, abych poznala hory mojí rodné země. Rosťovým koníčkem je focení, z každého výletu máme spoustu fotografických vzpomínek.

Vymysleli jsme si album, kde zaznamenáváme zajímavé události a výlety od našeho seznámení. Často si ho prohlížíme a připomínáme si, co všechno jsme už spolu prožili. Před třemi lety o Vánocích jsme se zasnoubili. Rosťa mi prstýnek schoval do jednoho ze tří oříšků a já se ten den cítila jako Popelka. I dnes se mi při této vzpomínce vybaví nesmírný pocit štěstí. V novém roce jsme začali plánovat svatbu a na podzim jsme si na Zvíkově řekli své „ANO". Veselka byla pravá česko-slovenská. Pilo se a tancovalo až do rána. Jsme si navzájem skvělými partnery. Vážíme si jeden druhého, pomáháme si a jsme šťastní, že můžeme být spolu. Opravdové štěstí přišlo, když se nám narodila dcera. Jsme rodiči teprve krátce, ale moc si to užíváme.
A jaké plány máme do budoucna? Určitě nechceme zůstat u jednoho dítěte, chceme být dobrými rodiči a hlavně chceme žít v lásce jako doposud. Prostě žít každý den naplno a užívat si toho štěstí, které nám bylo ze Štěstí.cz dopřáno. Silvia Hybrantová, Písek

Sexuální služby jsou byznys nebezpečný a těžký

Jižní Čechy – Hostem on-line Deníku byl sexuolog a psychiatr Jaroslav Zvěřina, který odpovídal na dotazy čtenářů.

Jaroslav ZvěřinaJe opravdu tak podstatný sexv partnerském vztahu?
Jak pro koho a jak kdy. Rozhodně bývá sex důležitý zejména při navazování vztahu a v jeho prvních fázích. Pokud ovšem partnerský vztah chápeme hodně široce, musíme připustit, že jsou i takové vztahy, které se sexem nepočítají. Tedy formální manželství a přátelské páry.

Jaký je váš pohled na poskytování sexuálních služeb?
Je to byznys jako každý jiný. Jakési podnikání bez specifické regulace. Pokud budeme mluvit o prostituci, pak jde o byznys spojený se značnými riziky, ať již hygienickými, etickými a psychickými. Myslím, že nejde o oblast, kterou bychom mohli uspokojivě regulovat. Jde spíše o intimní dohodu dvou lidí. Jsou-li poučeni o nebezpečnosti svého počínání, a to na straně klienta i poskytovatele služby, pak bych to mezi dospělými lidmi nijak nesankcionoval.

Znám obyčejné ženy, které si přivydělávají sexem. Odsuzujete je?
Ne. Prostituci nezpůsobují prostitutky. Hnacím motorem prostituce je nezřízená touha mužů po neosobním námezdném sexu. Prostitutky a prostituti jen vykrývají tuto poptávku. Je to byznys nebezpečný a těžký.

Objevují se názory přírodovědců, že hormonální antikoncepce a nadužívání medikamentů lidmi má přes koloběh vody v přírodě nepříznivý vliv na některé volně žijící tvory.
Na toto téma se vede stále debata. Účinky nepatrných kvant složitějších molekul v životním prostředí nejsou tak dramatické, jak se někdy soudí. Hormonální antikoncepce má i negativní účinky, jako každý medikament či droga. Efekty pozitivní však obvykle převažují. Ostatně mnohem problematičtější než hormony jsou antibiotika, která se široce uplatňují v živočišné výrobě.

Co si myslíte o užívání preparátů na podporu erekce, jako je třeba viagra? Prý je bere už mladá generace…
Někteří muži užívají léky typu viagry spíše jako rekreační drogu než jako lék na poruchu erekce. Negativní jsou zejména pokoutně prodávané léky přes internet. Ty mohou být ostatně i nebezpečné. Svou povahou jsou tyto léky rozhodně méně rizikové než třeba dosti masově užívaná anabolika v různých fitkách. Užívání vámi zmíněných léků nemá u zdravých mužů žádné negativní účinky, a to ani v delším časovém intervalu. Závislost na nich nebyla zatím popsána.

Celý on-line rozhovor najdete ZDE

Autor: Redakce

14.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 24 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Obsluha čerpací stanice - vzdělání základní i vyšší. Pracoviště - OMV Č. Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba turnusová. Nástup ihned. Mzda 24.000,-- Kč hrubého. Kontakt: p. Janáč 724 054 765.. Pracoviště: Zdeněk janáč, Urbinská, č.p. 182, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Zdeněk Janáč, +420 724 054 765.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Pracovník obchodně klientského místa. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovník obchodně klientského místa - vzdělání středoškolské. Pracoviště Č. Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba pružná. Nástup dle dohody. Mzda 17.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého. Dlouhodobou pracovní spolupráci, nadstandardní firemní kulturu, zajímavé finanční ohodnocení, flexibilní pracovní dobu, min. SŠ vzdělání zakončené maturitou, čistý trestní rejstřík, zodpovědnost a samostatnost, komunikační schopnosti a příjemné, Vystupování. Pro bližší informace se obracejte na manažerku obchodní skupiny ČSOB Pojišťovny paní Evu Fukovou, sídlo pobočky: Za Plevnem 297, 381 01 Český Krumlov, tel. 734 582 470, e-mail: eva.fukova@obchod.csobpoj.cz. Ověřeno 2.7.2018.. Pracoviště: Čsob pojišťovna, a.s., člen holdingu čsob - pracoviště č. krumlov, Za Plevnem, č.p. 297, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Eva Fukova, .

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 22 000 Kč

Provozní elektromechanici Elektromechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Elektromechanik - vzdělání střední odborné s výučním listem. Pracoviště Holubov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup ihned, prac. doba dvousměnná. Mzda od 22.000,-- -27.000,-- Kč hrubého. Nabízíme: dlouhodobé perspektivní zázemí, zaměstnání na hlavní pracovní poměr, mzdové zvýhodnění na relax, příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, příspěvek na organizovanou dětskou rekreaci (tábory), příspěvek na lázeňskou léčbu, odměna za pracovní a životní výročí, 25 dní dovolené po trvání PP nad 1 rok, příplatky na mimořádných akcích. Kontakt: Studená Viktorie, tel.: 380 778 109 (od 7:00 hod., - 14:00 hod.), e-mail: personalni@grafobal.cz, osobně: Holubov 52 od 7:00 hod. - 14:00 hod.. Pracoviště: Grafobal bohemia s.r.o., 382 03 Křemže. Informace: Viktorie Studená, +420 380 778 109.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních - vzdělání základní. Pracoviště Český Krumlov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 1.9.2018, prac. doba jednosměnná. Mzda od 13.500,-- -15.500,-- Kč hrubého. Hledáme pracovníky se zkušenostmi práce v hotelu vyšší kategorie (od *** hotelů). Náplní práce je především úklid pokojů, koupelen, úklid, kuchyní a pomoc při pracích včetně mytí nádobí, provádění různých úklidových prací, udržování čistoty a pořádku interiérů a vybavení kanceláří i hotelů. Požadujeme: spolehlivost, schopnost učit se, základní český jazyk. Zaměstnanecké výhody: ubytování, ochranné prostředky, pracovní oděv. Kontakt: Bergerová Vondráková Radka, tel.: 731 860 188 (po-pá od 9:00 hod. - 18:00 hod.), e-mail: uklid.orplus@seznam.cz.. Pracoviště: Or plus construction s.r.o. - pracoviště č. krumlov, Horní, č.p. 154, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Radka Bergerová Vondráková, +420 737 819 195.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Frymburskému hotelu shořela sauna.
9

V poledne se vzňala venkovní sauna hotelu

Ilustrační foto.

Cyklisté měli po zábavě. Přišli o kola

AKTUALIZOVÁNO

Vlak smetl dodávku, jejíž řidič podlehl zraněním.

Včelná - Jednatřicetiletý řidič dodávky podlehl rozsáhlým zraněním, která utrpěl v pondělí dopoledne po střetu s vlakem mezi Včelnou a Kamenným Újezdem.

Zlato z XTERRA Czech si odváží Ruben Ruzafa a Helena Karásková

Prachatice - Po dvouleté pauze se do jihočeských Prachatic vrátil světový podnik terénního triatlonu XTERRA Czech v režii otce a syna Pilouškových. Cenné tituly vybojoval fenomenální Španěl Ruben Ruzafa a česká hvězda Helena Karásková.

OBRAZEM: Po Vajgaru se proháněli draci

Jindřichův Hradec - První ročník Vajgarské saně, závodu dračích lodí, se odehrál v sobotu na rybníce Vajgar.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT