Jedinečná jízdárna se tak stala místem s největší koncentrací dam v honosných róbách a gentlemanů v perfektně padnoucích oblecích. Věhlas reprezentačního plesu města Český Krumlov rok od roku sílí a stal se společenou události ve městě číslo jedna.

Večerem provázela herecká dvojice Lenka Krobotová se Sašou Rašilovem. Krumlovský komorní orchestr naladil v předsálí hosty na plesovou náladu a ti pak na parketu plně rozvinuli svůj taneční um za doprovodu orchestru Fordance orchestra. Šestý ročník plesu se nesl v duchu pohybu a tance. Hosty plesu nadchl císařský valčík čtyř tanečních párů i romantický duet baletních tanečníků Jihočeského divadla.

Velkým očekáváním bylo vystoupení vokálního sextetu SKETY, který působí na domácí i mezinárodní jazzové scéně. Bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, skupina hudebníků interpretovala své i přejaté skladby.

Nejvytíženějším místem, kde se tvořily fronty, nebyl kupodivu bar, ale fotokoutek ve foyer, který zřídil tým z Musea Fotoateliéru Seidel. Návštěvníci plesu si odnášeli vzpomínku v podobě originální fotografie a současně tak přispěli na dobrou věc. Celý výtěžek 17 100 korun byl věnován Hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích.

S velkým ohlasem se setkala i nabídka 500 atraktivních cen v tombole. Ti, při kterých ten večer stála štěstěna, si odnášeli divočáka, pobytové balíčky v hotelech, elektrokola, zážitkový let pětimístným letounem, televizi, ale i bochníky sýrů, dorty nebo výběrová vína.

„Velmi nás těší zájem o ples, který je vyhlášený tím, že od prvních tónů je hned plný parket lidí,“ uvedl starosta města Dalibor Carda. „Rád bych také poděkoval všem partnerům, kteří se na plesu podíleli a významně tak přispěli k dalšímu pokračování tradice českokrumlovského reprezentačního plesu,“ dodal starosta.

Sedmý ročník reprezentačního plesu města Český Krumlov se uskuteční 6. února 2021.

Petra Nestávalová